Centrum Międzynarodowej Promocji Technologii i Edukacji AGH - UNESCO jest pierwszą w Polsce jednostką pod auspicjami UNESCO koordynującą i inspirującą wymianę i transfer wiedzy oraz praktyk inżynierskich na poziomie uniwersyteckim w dziedzinie nauk technicznych.
Naukę w AGH w semestrze zimowym rozpoczęli studenci i młodzi naukowcy z takich krajów jak: Birma, Bhutangu, Czad, Chiny, Kamerun, Kuba, Kirgistan, Senegal, Malezja, Tadżykistan, Botswana, Mongolia, Madagaskar czy Malezja.
Projekty realizowane przez młodych badaczy trwają od dwóch do sześciu miesięcy i dotyczą np. zaawansowanych technologii materiałowych, transportu, budowy i eksploatacji maszyn czy geoinżynierii. Stypendium otrzymywane miesięcznie przez uczestników projektu wynosi 1350 zł.
"Studia w AGH to dla młodych ludzi z krajów rozwijających się ogromna szansa na podniesienie kwalifikacji, zdobycie cennego wykształcenia, a także podpatrzenie wartościowych wzorców i zaimplementowanie ich po powrocie do kraju - zaznacza prof. Janusz Szpytko, Kierownik Centrum AGH – UNESCO. - Stypendyści programu AGH – UNESCO będą realizowali swoje projekty na większości wydziałów AGH".
Więcej informacji na temat programu na stronie: