Studia - artykuły

tag
Drugie miejsce dla Akademii Górniczo-Hutniczej w najnowszym Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2022” w kategorii uczelni technicznych oraz czwarte w zestawieniu uczelni akademickich.
6 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza rozpoczęła I turę rekrutacji na studia. Na kandydatów czeka 68 kierunków studiów.
Szkoła Doktorska AGH podejmuje współpracę z IDEAS NCBR, ośrodkiem badawczo-rozwojowym powołanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Obszarem współpracy będzie działalność badawczo-rozwojowa w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz rozwiązań informatycznych dla ekonomii cyfrowej.
Rekrutacja na pierwszy rok studiów stacjonarnych I stopnia w roku akademickim 2021/2022 - 4 cykl rekrutacyjny do 13 września.
Studia niestacjonarne I stopnia, 2 cykl rekrutacyjny - do 14 września.
Studia niestacjonarne II stopnia - do 15 września.
Studia stacjonarne II stopnia, 2 cykl rekrutacyjny - do 15 września.
Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu we współpracy z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przygotował dla kandydatów studia stacjonarne II stopnia na kierunku Inżynieria Naftowa i Gazownicza (INiG), o profilu praktycznym (studia dualne). Celem nowego kierunku studiów jest przygotowanie absolwentów o wysokich kwalifikacjach zawodowych, którzy będą w stanie uczestniczyć w rozwiązywaniu najbardziej wymagających wyzwań podejmowanych przez GAZ-SYSTEM S.A.
Zespół AGH Space Systems został laureatem nagrody Best Design Awards za najlepszy projekt robota marsjańskiego przyznanej w ramach zawodów robotycznych European Rover Challenge w Kielcach – ERC Space and Robotics Event 2020.
Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza na studia II stopnia na kierunku Informatyka - data science. Jest to nowość w ofercie uczelni.
W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła czwarte miejsce w zestawieniu ogólnym uczelni oraz drugie miejsce w kategorii uczelni technicznych.
W prestiżowym konkursie Komisji Europejskiej „European Universities” Akademia Górniczo-Hutnicza uzyskała zaszczytny tytuł Uniwersytetu Europejskiego. Zwycięskie konsorcjum pod nazwą „European Space University for Earth and Humanity” (Europejski Uniwersytet Kosmiczny dla Ziemi i Ludzkości) UNIVERSEH Akademia tworzyć będzie wspólnie z czterema innymi europejskimi uczelniami z Francji, Niemiec, Luksemburga i Szwecji. Dzięki otrzymanemu projektowi AGH rozwijać będzie kształcenie, naukę i technologie związane z badaniem i wykorzystaniem kosmosu.
Od 1 czerwca w serwisie e-Rekrutacja możecie wybierać spośród 66 kierunków na 16 wydziałach. Pamiętajcie, deklarujecie maksymalnie 5 kierunków na studiach pierwszego stopnia z jednego lub różnych wydziałów.
Profesor Jerzy Lis został wybrany w pierwszej turze głosowania na rektora Akademii Górniczo-Hutniczej na kadencję 2020-2024.
Zespół AGH Space Systems z łazikiem Kalman zajął drugie miejsce w międzynarodowych zawodach robotyczno-kosmicznych European Rover Challenge (ERC). Zawodnicy AGH rywalizowali z 40 zespołami z całego świata, z których 29 dotarło do finału.
Akademia Górniczo-Hutnicza prowadzi rekrutację do Szkoły Doktorskiej. Zapisy trwają do 6 września 2019 roku.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie obchodzi w tym roku Jubileusz 100-lecia.
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej zostali nagrodzeni złotymi medalami z wyróżnieniem na prestiżowej wystawie wynalazków "Geneva Inventions”
Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymał prestiżowe wyróżnienie Fellow Member w amerykańskim towarzystwie SPIE (International Society for Optical Engineering). Wśród 71 laureatów, którzy w tym roku otrzymali tą zaszczytną godność, prof. Marek Ogiela jest jedynym naukowcem z Polski.
W konkursie PGNiG na najlepsze prace dyplomowe o tematyce związanej z branżą poszukiwawczo-wydobywczą studenci i absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej zajęli pierwsze trzy miejsca w sesji referatowej oraz trzecie miejsce w sesji posterowej. Ponadto prace wychowanków AGH otrzymały wyróżnienia i nagrody publiczności.
Akademia Górniczo-Hutnicza pierwszy raz została sklasyfikowana w rankingu National Taiwan University (NTU) zajmując wysokie pozycje w obszarze „materials science” oraz „mechanical engineering”.
W najnowszym rankingu Webometrics AGH po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce wśród polskich uczelni technicznych. W klasyfikacji polskich szkół wyższych AGH uplasowała się na trzeciej pozycji.
Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprasza na nowe studia podyplomowe z zakresu zastosowania BSL (dronów) w rozwiązywaniu zagadnień inżynierskich. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2016 r. i potrwają dwa semestry. Rejestracja kandydatów trwa.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności