Znajdź nas na    

Studenci zadowoleni z uczelni i z kariery po Koźmińskim

Studenci zadowoleni z uczelni i z kariery po Koźmińskim

Uczelnia najwyżej oceniana przez studentów i najlepiej przygotowująca swoich absolwentów do wejścia na rynek pracy to Akademia Leona Koźmińskiego. Studenci wystawili najwyższe noty także uczelnianemu Biuru Karier. Takie są wyniki ogólnopolskiego badania zrealizowanego na próbie 23584 studentów i 8774 profesjonalistów, przeprowadzonego pierwszy raz w tym roku w Polsce przez międzynarodową firmę doradczą Universum.

W tym roku Universum nagrodziło po raz pierwszy polskie uczelnie. Akademia Leona Koźmińskiego zdobyła pierwsze miejsce w trzech z czterech kategorii:

  • Najwyżej oceniane Biuro Karier według studentów. W ankiecie Universum studenci oceniali pracę oraz ofertę biura karier na swojej uczelni w skali od 1 do 10.
  • Najwyżej oceniana uczelnia wyższa według studentów. Podobnie jak w poprzedniej kategorii również zastosowana została 10-stopniowa skala, według której studenci oceniali poziom zadowolenia ze studiowania na obecnej uczelni.
  • Uczelnia wyższa najlepiej przygotowująca do wejścia na rynek pracy według studentów. Spośród 12 czynników studenci wybierali wszystkie, które kojarzą się z uczelnią, na której studiują. Dodatkowo wybierali maksymalnie trzy, które ich zdaniem są najważniejsze, aby dobrze przygotować studentów do wejścia na rynek pracy. Ze wszystkich ocen każdego z czynników została wyciągnięta średnia.

Podczas uroczystej gali Universum Awards Poland 2015 szef Universum, Karl-Johan Hasselström wręczył statuetki pracodawcom i dyplomy wyróżnionym uczelniom. Tomasz Krzywicki, country manager Universum zaprezentował wyniki Universum Talent Survey, w którym respondentami byli studenci uczelni wyższych oraz profesjonaliści z 50 krajów. W najnowszej edycji badania udział wzięło 1,2 mln osób, które wskazały najważniejsze - ich zdaniem - trendy na rynku pracy i edukacji.

Prof. Grzegorz Mazurek, prorektor Akademii Leona Koźmińskiego, zaapelował do pracodawców, by nie czekali na gotowych absolwentów, ale już na etapie studiów włączali się w przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy. Wspomniał o dwóch programach partnerskich, jakie ALK realizuje z Orange i Citi i zachęcał innych do nawiązania podobnej współpracy z uczelnią.

Głównym celem badań realizowanych przez Universum na całym świecie jest wyłonienie najlepszych pracodawców na danym rynku. Firma specjalizuje się w employer brandingu i komunikacji pomiędzy pracodawcami a uczelniami kształcącymi kadry dla biznesu. Współpracuje z 2000 uczelni na świecie i z największymi firmami globalnymi. Wśród Most Attractive Employers 2015 (dawniej Ranking Idealnych Pracodawców) badani najczęściej wymieniali firmę Google. Podczas gali Universum Awards Poland 2015 w Warszawie uhonorowano najlepszych polskich pracodawców, których lista została opublikowana pod adresem: http://universumglobal.com/rankings/poland/

Polska firma doradcza Sedlak&Sedlak, która prowadzi badania płacowe i specjalizująca się w analizie poziomu wynagrodzeń także wystawiła wysoką ocenę absolwentom ALK. Z przeprowadzonych sondaży wynika, że absolwenci Koźmińskiego z tytułem magistra należą do grona najlepiej zarabiających (mediana 6800 zł miesięcznie). Wyprzedzają ich jedynie absolwenci SGH, ale pensje absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego (mediana 6000 zł) plasują się już za ALK. Pełny raport o zarobkach absolwentów wybranych uczelni: http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.3175

Akademia Leona Koźmińskiego jest wyższą uczelnią o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Jest jedyną uczelnią w Polce, która posiada akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS, AMBA i CEEMAN; ma też ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunków zarządzanie, prawo i administracja. Według rankingów krajowych oraz międzynarodowych jest najlepszą polską uczelnią biznesową i liderem kształcenia menedżerskiego w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest też najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce - studiuje w niej tysiąc obcokrajowców reprezentujących ponad 60 narodowości. Na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych kształci 8000 osób.


opublikowano: 2015-05-14
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności