Studia - artykuły

Najlepsze europejskie uczelnie biznesowe wg „Financial Times”

„Financial Times” ogłosił 4 grudnia doroczny ranking najlepszych europejskich szkół biznesu w 2017 roku. Znalazły się w nim 92 wyższe uczelnie, w tym aż 26 francuskich i 22 brytyjskich. Polskę reprezentują, jak w poprzednich latach, dwie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (64. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (76. miejsce).

W czołówce rankingu "Financial Times" od lat utrzymują się: London Business School, HEC Paris, hiszpańska IE Business School, University of St. Gallen ze Szwajcarii i Insead z Francji, które w tym roku również zajęły miejsca od 1 do 5.

- Dzięki obecność w rankingach "Financial Times" od 2009 roku i uzyskanym akredytacjom międzynarodowym AACSB, AMBA i EQUIS nasza uczelnia jest wybierana przez coraz więcej cudzoziemców. W tym roku akademickim mieliśmy rekordową rekrutację, przyjęliśmy na studia ponad 2200 osób, z czego 480 to cudzoziemcy z 40 krajów. Wielu z nich przyjechało na studia do Polski właśnie dlatego, że przeczytało o nas w "Financial Times" - mówi prof. Witold Bielecki, rektor ALK.

Z opracowania "FT" wynika, że przeciętne zarobki absolwenta dobrej europejskiej uczelni po studiach magisterskich z zarządzania w 3 lata po ich ukończeniu to 63 tys. dolarów rocznie brutto, natomiast ukończenie studiów EMBA daje szansę na podwojenie tego wynagrodzenia. Najwyższe zarobki, powyżej 300 tys. dolarów rocznie po studiach EMBA są deklarowane tylko przez absolwentów 3 uczelni z czołówki rankingu. Przegląd deklarowanych zarobków pokazuje, że ukończenie prestiżowej uczelni zapewnia dobry start w karierze i wyższe od przeciętnych zarobki w każdym europejskim kraju.

W Akademii Leona Koźmińskiego studiuje 8000 studentów, z czego półtora tysiąca stanowią cudzoziemcy. Uczelnia jest najbardziej umiędzynarodowioną szkołą wyższą w Polsce.

Ranking FT 2017: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/european-business-school-rankings-2017


data ostatniej modyfikacji: 2017-12-04 09:52:07
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
WSEiTszczecin_220.jpg

uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Studiuj w AHE

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
 
Polityka Prywatności