Studia na kierunku "Sztuka Kulinarna" w kulinarnym raju

Jeżeli marzysz o karierze w świecie eleganckich restauracji lub hoteli, o zostaniu światowej klasy profesjonalnym szefem kuchni, to może jedno z najbardziej znanych miast na świecie - Kuala Lumpur w Malezji jest miejscem, którego szukasz.
Powstaje coraz więcej miejsc, gdzie możesz studiować sztukę kulinarną, ale dlaczego nie studiować w kraju, który słynie ze swojej bogatej i egzotycznej kuchni - Malezji! To właśnie tutaj, od wielu wieków spotykały się kuchnia indyjska, chińska i japońska. Do malezyjskich portów przybijali handlarze z różnych krajów i regionów, przywożąc unikalne składniki i przepisy.

Dlaczego Malezja?

Studiowanie w Malezji może być początkiem prawdziwej przygody. Malezja, dzięki swoim wielokulturowym tradycjom jest bez wątpienia rajem kulinarnym, przez to idealnym miejscem do nauki różnorodnej kuchni. Mówi się o Malezji “Malaysia truly Asia” - ponieważ odwiedzając ten kraj można poczuć się jak w kilku krajach azjatyckich jednoczenie. W kraju harmonijnie mieszkają obok siebie trzy grupy etniczne: Malajów, Chińczyków i Hindusów. Malezja to kraj bezpieczny i jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Jednocześnie stosunkowo niskie ceny w porównaniu z Europą gwarantują dobry standard studenckiego życia. Przekłada się to także na koszt studiów, które są tańsze niż w innych krajach angielskojęzycznych. Porozumiewanie się jest łatwe, ponieważ angielski jest drugim aktywnym językiem Malezji - państwa, które wcześniej było kolonią brytyjską. Malezja jest także świetną bazą wypadową do Singapuru (ze stolicy Kuala Lumpur tylko 350 km) oraz do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej i Australii.


Kuala Lumpur

Jest stolicą Malezji i jednym z najszybciej rozwijających się miast Azji Południowo-Wschodniej, z przyrostem gospodarczym powyżej 10% w skali rocznej. Obok dużej liczby wieżowców to właśnie tutaj znajduje się najwyższy bliźniaczy budynek na świecie, Petronas Towers, który stał się charakterystycznym symbolem rozwoju Malezji. Kuala Lumpur jest również gospodarzem wyścigów formuły 1. Grand Prix Malezji odbywa się tutaj już od 1999 roku.

Klimat jest wręcz idealny - średnia temperatura dzienna w okresie całego roku wynosi od 26 do 27 stopni! Tutaj można studiować...

Kuala Lumpur - wikipedia »


Gdzie studiować

Malezja ma bogatą ofertę publicznych i prywatnych uczelni, ale jeśli myślimy do studiowaniu sztuki kulinarnej, to warto zwrócić uwagę na te uczelnie, które specjalizują się w tym kierunku. Dobrym przykładem jest uczelnia w Kuala Lumpur - BERJAYA University College. Uczelnia ta zyskała uznanie międzynarodowe poprzez pozytywne opinie Światowego Stowarzyszenia Szefów Kuchni (World Association of Chefs’ Societies - WORLDCHEFS) z powodu wysokiego standardu kształcenia w sztuce kulinarnej. Dzięki temu studenci, którzy ukończyli studia licencjackie na tym kierunku, automatycznie spełniają kryteria kwalifikacyjne WACS (World Association of Chefs’ Societies), co ułatwia im znacząco znalezienie dobrej pracy. Daje także szansę na dalszy rozwój w zawodzie dzięki zdobywaniu kolejnych tytułów, np. certyfikowanego Master Chefa.


Kampus jak luksusowy hotel

Kampus jest niezwykły, ponieważ już sam w sobie wygląda jak pięciogwiazdkowy hotel!

Sale wykładowe, kuchnie, laboratoria i biblioteka zostały specjalnie zaprojektowane, aby "zanurzyć studenta" w realnym świecie. Posiada również swoje własne restauracje, w tym jedną typu “fine dining”. BERJAYA University College ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę - jest strategicznie zlokalizowany w sercu Kuala Lumpur, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Malezji - Berjaya Times Square. Tam mieści się również centrum handlowe, pięciogwiazdkowy hotel i największy kryty park rozrywki w Malezji! Nie ma lepszego miejsca do nauki biznesu, turystyki czy hotelarstwa niż w otoczeniu najlepszych restauracji i hoteli w centrum Kuala Lumpur:)


Studia

Programy studiów w Berjaya University College zostały przygotowane przez specjalistów i praktyków - znanych i cenionych szefów kuchni. Wydział prowadzony jest przez WACS Master szefa Jochena Kerna. Studenci pracują też u boku znanych szefów przy produkcjach telewizyjnych takich jak AFC (Asian Food Channel). Dzięki temu studenci mają możliwość zaznajomienia się z najnowszymi trendami oraz przy okazji mają dostęp do cennych kontaktów, które mogą się przydać podczas rozpoczęcia swojej własnej kariery.


Praca po studiach

Berjaya University College jest częścią Berjaya Corporation, która osiągnęła międzynarodowy sukces i uznanie, posiadając własną sieć hoteli, resorty, restauracje, linie lotnicze i kilkadziesiąt różnorodnych firm związanych z branżą handlowo-usługą w Azji i Europie. To gwarantuje nie tylko wykwalifikowaną kadrę i doświadczenie w biznesie, ale również daje studentom pierwszeństwo w procesie rekrutacyjnym. Korporacyjna różnorodność Grupy Berjaya umożliwia bardzo dobry start na rynku pracy po ukończeniu studiów! Dzięki powiązaniom korporacyjnym studenci mają także możliwość odbycia prestiżowych staży w innych wiodących placówkach na całym świecie.


Współpraca międzynarodowa

Uczelnia nawiązała współpracę z przedstawicielami świata kulinarnego nie tylko w Azji, ale również w Europie. Przykładem są Paul Bocuse Institute i Duccasse Education.

BERJAYA University College jako 17-ta i jedyna malezyjska uczelnia jest wyróżniona przez Institut Paul Bocuse Worldwide Alliance jako najlepsza uczelnia specjalizująca się w zarządzaniu hotelarstwem i sztuką kulinarną. Studenci mają również dostęp do ekskluzywnych programów Ducasse Education, które zapewniają dostęp do wiedzy na uznanym, międzynarodowym poziomie.

Prezentacja uczelni BERJAYA University College w języku polskim »

Presentation BERJAYA University College in English »


Kontakt

Jeśli marzysz o karierze w prestiżowym świecie hotelarstwa i gastronomii, to najlepsza szkoła kulinarna Malezji jako część Berjaya Corporation, daje ci szansę na realizację twoich marzeń:)

Więcej informacji o studiach w BERJAYA University College możesz uzyskać kontaktując się z Agnieszką Mikołajczyk (International Liaison Manager, Berjaya University College).

tel. +48 608 788 126

aga@berjaya.edu.my


data ostatniej modyfikacji: 2018-09-17 20:15:32
Komentarze
 
Polityka Prywatności