Studia - artykuły

Wydział Farmaceutyczny UJ CM uruchamia nowy kierunek studiów 2. stopnia - jedyne takie studia w Polsce i Europe Środkowej

Drug Discovery & Development to propozycja dla absolwentów studiów I i II stopnia w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych i medycznych. Jedyne takie studia w Polce i Europe Środkowej, już od października ruszą na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

Nowy kierunek studiów to oferta dla osób, które mają już dyplom ukończenia studiów wyższych (co najmniej licencjata) i chcą kontynuować naukę, koncentrując się na aspektach identyfikacji i opracowywania nowych leków.

Celem studiów Drug Discovery and Development jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów łączących zaawansowaną wiedzę teoretyczną z zakresu pracy nad lekiem z umiejętnościami praktycznymi.

Zajęcia w pierwszym semestrze mają na celu zapewnienie podstawowego zrozumienia procesu odkrywania i opracowywania leków oraz kluczowych aspektów chemicznych, biologicznych i patofizjologicznych, istotnych z punktu widzenia prac nad lekiem. Semestr drugi to szerokie i zrównoważone tematycznie szkolenie w dziedzinie nauk farmaceutycznych, które służy za podstawę dalszego, ukierunkowanego rozwoju kwalifikacji zawodowych. Semestry trzeci i czwarty koncentrują się na jednej z trzech dziedzin wiodących: Chemia Leków, Farmakologia Eksperymentalna oraz Rozwój Leku Wspierany Modelowaniem Matematycznym.

Student DD&D otrzymuje solidną wiedzę z zakresu nauk farmaceutycznych, ale także możliwość uzyskania specjalizacji w konkretnym obszarze odkrywania i rozwoju leków.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i są prowadzone w języku angielskim, a kryterium rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna. Studia są bezpłatne dla Polaków i innych obywateli UE.

Warto podkreślić, że program studiów został opracowany we współpracy z firmami farmaceutycznymi, aby zapewnić najlepsze przygotowanie do pracy w sektorze pharma-biotech.

Szczegółowe informacje na: www.ddd.farmacja.cm.uj.edu.pldata ostatniej modyfikacji: 2018-05-28 15:55:10
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
uwm_220_pl.gif
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
agh_pl_220_300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura KWSPZ - 7

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220.gif
 
Polityka Prywatności