Studia - artykuły

tag
30 października 2019 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie spośród 20 najlepszych uczelni w Polsce zostało wyłonionych 10, których zadaniem będzie dążenie do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, a także będą w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. Aby im to ułatwić w latach 2020–2026 będą otrzymywać subwencję zwiększoną o 10%.
Studia podyplomowe z zarządzania inwestycjami społecznymi to nowa propozycja Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzy semestry nauki pozwolą na wykształcenie profesjonalnych managerów gotowych do kierowania projektami społecznymi i działaniami CSR. Oferta skierowana jest do przedstawicieli firm, korporacji, instytucji publicznych czy NGO, a także planujących karierę w tych obszarach.
Dwa semestry, blisko 230 godzin zajęć, warsztaty w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kopalni Kowary, Krajowym Ośrodku Medycyny Hiperbarycznej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni - tak w skrócie można opisać kierunek studiów podyplomowych medycyna ekstremalna i medycyna podróży, który oferuje Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ. Rekrutacja trwa.
Antropologia sądowa to nowy kierunek studiów podyplomowych oferowany przez Uniwersytet Jagielloński. Są to pierwsze na polskim rynku studia podyplomowe uwzględniające problematykę antropologii sądowej w praktyce.
Sieć UNA Europa - zrzeszająca 7 wiodących uczelni europejskich, w tym Uniwersytet Jagielloński - jest jednym z 17 konsorcjów, które nagrodzono w pilotażowym konkursie Komisji Europejskiej "European Universities". Dzięki otrzymanym środkom będą one ze sobą współpracowały m.in. w dziedzinie kształcenia, badań, transferu technologii oraz mobilności naukowców, studentów i pracowników administracji.
W rankingu obejmującym 1001 najlepszych uczelni z całego świata Uniwersytet Jagielloński uplasował się na 338 miejscu, co jest najlepszym wynikiem wśród uczelni z Polski. UJ awansował o 73 pozycje w stosunku do ubiegłego roku.
W przededniu rozpoczęcia tegorocznego naboru na studia, w Collegium Novum odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ przedstawili kluczowe informacje i zasady, którymi będzie rządziła się rekrutacja na studia w UJ w roku akademickim 2019/2020.
Trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia Drug Discovery & Development prowadzone na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM. W Europie jest 6 takich kierunków, ale żadnego w Polsce czy krajach sąsiedzkich.
Najstarsza polska uczelnia czeka na nowych studentów. Rekrutacja na Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 12.
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski po raz 3. w historii zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych, który po raz 19. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska.
Drug Discovery & Development to propozycja dla absolwentów studiów I i II stopnia w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych i medycznych. Jedyne takie studia w Polce i Europe Środkowej, już od października ruszą na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.
Uniwersytet Jagielloński utrzymał swoją pozycję w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2018 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010-2016, po raz 3. opracowała agencja Thomson Reuters.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa - Szczecin
miniatura Studenci i sport
miniatura

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg
 
Polityka Prywatności