Studia - artykuły

tag
Dwa semestry, blisko 230 godzin zajęć, warsztaty w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kopalni Kowary, Krajowym Ośrodku Medycyny Hiperbarycznej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni - tak w skrócie można opisać kierunek studiów podyplomowych medycyna ekstremalna i medycyna podróży, który oferuje Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ. Rekrutacja trwa.
Antropologia sądowa to nowy kierunek studiów podyplomowych oferowany przez Uniwersytet Jagielloński. Są to pierwsze na polskim rynku studia podyplomowe uwzględniające problematykę antropologii sądowej w praktyce.
Sieć UNA Europa - zrzeszająca 7 wiodących uczelni europejskich, w tym Uniwersytet Jagielloński - jest jednym z 17 konsorcjów, które nagrodzono w pilotażowym konkursie Komisji Europejskiej "European Universities". Dzięki otrzymanym środkom będą one ze sobą współpracowały m.in. w dziedzinie kształcenia, badań, transferu technologii oraz mobilności naukowców, studentów i pracowników administracji.
W rankingu obejmującym 1001 najlepszych uczelni z całego świata Uniwersytet Jagielloński uplasował się na 338 miejscu, co jest najlepszym wynikiem wśród uczelni z Polski. UJ awansował o 73 pozycje w stosunku do ubiegłego roku.
W przededniu rozpoczęcia tegorocznego naboru na studia, w Collegium Novum odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ przedstawili kluczowe informacje i zasady, którymi będzie rządziła się rekrutacja na studia w UJ w roku akademickim 2019/2020.
Trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia Drug Discovery & Development prowadzone na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM. W Europie jest 6 takich kierunków, ale żadnego w Polsce czy krajach sąsiedzkich.
Najstarsza polska uczelnia czeka na nowych studentów. Rekrutacja na Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 12.
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski po raz 3. w historii zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych, który po raz 19. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska.
Drug Discovery & Development to propozycja dla absolwentów studiów I i II stopnia w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych i medycznych. Jedyne takie studia w Polce i Europe Środkowej, już od października ruszą na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.
Uniwersytet Jagielloński utrzymał swoją pozycję w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2018 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010-2016, po raz 3. opracowała agencja Thomson Reuters.
Każdy z nas na pewno słyszał o wielkich problemach i kryzysie od lat dotykającym polski system opieki zdrowotnej (służbę zdrowia). Serwisy informacyjne i pierwsze strony gazet pełne są niepokojących doniesień. Marne to pocieszenie, że także w innych krajach Europy sytuacja jest podobna. My wiemy, że z wielu powodów problemów będzie przybywać także w przyszłości.
3 marca 2018 roku Medyczne Centrum Kształcenia Studia Podyplomowego UJ wraz z Wydziałem Lekarskim UJ CM zainaugurowały dwusemestralne studia podyplomowe "Koloproktologia praktyczna" kierowane przez prof. Piotra Richtera oraz dr. Andrzeja Gryglewskiego. To jedyne uniwersyteckie studia podyplomowe na rynku europejskim uwzględniające problematykę koloproktologii w teorii i praktyce.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni w Polsce
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
220x300_70.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 1
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
 
Polityka Prywatności