Studia - artykuły

tag
1 października 2020 r. w Auli Collegium Novum odbyła się uroczystość inauguracji 657. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Zakończyła się gruntowna przebudowa budynku dydaktycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie. Do 2015 roku funkcjonował w nim Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Pod koniec tego roku zacznie służyć pracownikom i studentom Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (WSMiP UJ).
23 sierpnia o północy zakończyła się możliwość dokonywania zgłoszeń w podstawowym naborze na jednolite studia magisterskie oraz pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim dla obywateli polskich w UJ. Dział Rekrutacji ogłosił pierwsze wyniki, z których można dowiedzieć się, które kierunki cieszyły się w tym roku największą popularnością. Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się prawo i psychologia.
Opublikowane zostały wyniki 21. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Na czele Uniwersytet Jagielloński, który uzyskał stuprocentowy wskaźnik rankingowy. Na drugim miejscu sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski, na trzecim - Politechnikę Warszawską.
Rozpoczęła się rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolite studia magisterskie prowadzone w Uniwersytecie Jagiellońskim. Z powodu trwającej pandemii pierwotnie zakładane terminy rekrutacji musiały ulec zmianie.
Uniwersytet Jagielloński awansował o 12 miejsc w prestiżowym zestawieniu najlepszych ośrodków akademickich świata - QS World University Rankings - i jest jedną z 15 polskich uczelni, które ujęto w tegorocznej edycji. Na czele stawki niezmiennie uczelnie amerykańskie.
Chcesz poznać system gospodarczy Chin i dowiedzieć się jakie są uwarunkowania prawne prowadzenia biznesu w Chinach? Zastanawiasz się jak skutecznie negocjować w Chinach? Może chciałbyś wziąć udział w warsztatach z chińskiego savoir-vivre, żeby przekonać się jak wielowymiarowa jest kultura chińska. Teraz masz znakomitą szansę żeby zgłębić specyfikę chińskiego społeczeństwa w ujęciu najwybitniejszych ekspertów z Polski oraz z Chin.
Studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim, dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz dziedzina nauk społecznych. Kształcenie kończy się uzyskaniem tytułu licencjata.
12 maja w dniu święta Uniwersytetu Jagiellońskiego, czyli w 656. rocznicę jego założenia został wybrany 306. rektor uczelni. Wyboru dokonało Kolegium Elektorów składające się z 227 osób reprezentujących wszystkich członków uniwersyteckiej wspólnoty.
Jagiellonian University Mediation Team w składzie Marta Nawrocka, Elżbieta Schulz, Antoni Otałęga, Michał Żyłka wygrał 19. edycję najstarszego międzynarodowego konkursu mediacyjnego na świecie INADR International Law School Mediation Tournament w Chicago (4-7 marca 2020).
30 października 2019 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie spośród 20 najlepszych uczelni w Polsce zostało wyłonionych 10, których zadaniem będzie dążenie do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, a także będą w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. Aby im to ułatwić w latach 2020–2026 będą otrzymywać subwencję zwiększoną o 10%.
Studia podyplomowe z zarządzania inwestycjami społecznymi to nowa propozycja Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzy semestry nauki pozwolą na wykształcenie profesjonalnych managerów gotowych do kierowania projektami społecznymi i działaniami CSR. Oferta skierowana jest do przedstawicieli firm, korporacji, instytucji publicznych czy NGO, a także planujących karierę w tych obszarach.
Dwa semestry, blisko 230 godzin zajęć, warsztaty w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kopalni Kowary, Krajowym Ośrodku Medycyny Hiperbarycznej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni - tak w skrócie można opisać kierunek studiów podyplomowych medycyna ekstremalna i medycyna podróży, który oferuje Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ. Rekrutacja trwa.
Antropologia sądowa to nowy kierunek studiów podyplomowych oferowany przez Uniwersytet Jagielloński. Są to pierwsze na polskim rynku studia podyplomowe uwzględniające problematykę antropologii sądowej w praktyce.
Sieć UNA Europa - zrzeszająca 7 wiodących uczelni europejskich, w tym Uniwersytet Jagielloński - jest jednym z 17 konsorcjów, które nagrodzono w pilotażowym konkursie Komisji Europejskiej "European Universities". Dzięki otrzymanym środkom będą one ze sobą współpracowały m.in. w dziedzinie kształcenia, badań, transferu technologii oraz mobilności naukowców, studentów i pracowników administracji.
W rankingu obejmującym 1001 najlepszych uczelni z całego świata Uniwersytet Jagielloński uplasował się na 338 miejscu, co jest najlepszym wynikiem wśród uczelni z Polski. UJ awansował o 73 pozycje w stosunku do ubiegłego roku.
W przededniu rozpoczęcia tegorocznego naboru na studia, w Collegium Novum odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ przedstawili kluczowe informacje i zasady, którymi będzie rządziła się rekrutacja na studia w UJ w roku akademickim 2019/2020.
Trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia Drug Discovery & Development prowadzone na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM. W Europie jest 6 takich kierunków, ale żadnego w Polsce czy krajach sąsiedzkich.
Najstarsza polska uczelnia czeka na nowych studentów. Rekrutacja na Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 12.
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski po raz 3. w historii zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych, który po raz 19. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności