Ogromny sukces polskiej uczelni w światowym rankingu

20. miejsce w światowym rankingu uczelni – tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września „Financial Times” opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

Czemu zawdzięcza ten sukces polska uczelnia, która istnieje zaledwie ćwierć wieku? – Dobry program, świetni wykładowcy i umiędzynarodowienie. Te trzy elementy to taki hardware, który musi zapewnić każda ambitna uczelnia. My staramy się do tego dodać software – szersze horyzonty, etykę, ale przede wszystkim ducha przedsiębiorczości. Reszta zależy od absolwentów. To oni potrafią zdobytą wiedzę i umiejętności przekuć w sukces zawodowy i finansowy – mówi rektor ALK prof. Witold Bielecki.

Ranking „Financial Times” otwierają szwajcarski Uniwersytet St. Gallen, HEC Paris i London Business School. Przed Koźmińskim jest 17 uczelni europejskich i dwie azjatyckie. Za ALK są natomiast takie znane szkoły, jak międzynarodowa Skema (25.), Eada z Barcelony (35.), Aalto University z Finlandii (46.) czy druga polska uczelnia w tym zestawieniu, warszawska SGH (59.). Ranking „FT” powstaje na podstawie analizy kilkunastu czynników, takich jak jakość kadry wykładowców, koszt studiów, kariera absolwentów itp. Redakcja brytyjskiego dziennika, która publikuje ranking od 11 lat, zbiera dane z ankiet kierowanych bezpośrednio do absolwentów i do uczelni.

Zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego już wcześniej zostało docenione przez Polską Komisję Akredytacyjną, która nadała mu najwyższą ocenę wyróżniającą. Studia na tym kierunku są realizowane całkowicie po angielsku, co przyciąga cudzoziemców – co drugi student jest z zagranicy. Ten sam kierunek jest również prowadzony po polsku dla słuchaczy krajowych. ALK jest jedyną polską uczelnią, która posiada trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS i AMBA. Utrzymuje współpracę z ponad 200 uczelniami na całym świecie, co przekłada się nie tylko na wymianę akademicką kadry i studentów, ale też na wspólne programy edukacyjne kończące się uzyskaniem podwójnego dyplomu ALK i m.in. ESCP Europe, francuskiej uczelni, która w rankingu „FT” jest na 5. miejscu.

„Financial Times” dostrzegł także wysoki poziom nauczania w Koźmińskim na studiach z finansów i rachunkowości. W rankingu tego kierunku z czerwca 2018 r. sklasyfikował ALK na 17. miejscu na świecie, spośród 65 najlepszych szkół biznesu. ­ Edukacja biznesowa ma charakter globalny. Dziś zarządzanie czy rachunkowość można studiować tak w Polsce, jak w Chinach czy we Francji, zwłaszcza, że zajęcia odbywają się po angielsku, a w trakcie nauki zdobywa się te same międzynarodowe certyfikaty zawodowe. Warszawa jest bardzo atrakcyjnym miejscem do studiowania dla osób z całego świata, więc im więcej naszych uczelni jest rozpoznawalnych w świecie, tym więcej cudzoziemców chce tu studiować. U nas uczy się już półtora tysiąca obcokrajowców z ponad 60 różnych państw – mówi rektor ALK.

Link do rankingu FT: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2018

W Akademii Leona Koźmińskiego kształci się 8000 studentów na studiach licencjackich, magisterskich, doktorskich, MBA i podyplomowych. Kierunki: zarządzanie, finanse i rachunkowość, administracja i prawo otrzymały wyróżniającą ocenę PKA, a uczelnia jako jednostka naukowo-badawcza posiada kategorię A. Uczelnia istnieje od 25 lat, a od 19 lat w krajowych rankingach zajmuje pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych. Według „Perspektyw” jest najlepszą krajową uczelnią ekonomiczną ex aequo z SGH. Dyplom ukończenia ALK uzyskało dotychczas 50 tys. osób, z czego połowa to absolwenci studiów podyplomowych i MBA.


data ostatniej modyfikacji: 2018-09-10 09:22:29
Komentarze
 
Polityka Prywatności