Awans SGGW w światowym rankingu uczelni

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego poprawiła o 11 miejsc swoją pozycję w najnowszym rankingu QS World University Rankings (EECA) 2020 serwisu TopUniversities.com i zajmuje 101 miejsce.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego poprawiła swoje wyniki w kilku ważnych wskaźnikach, między innymi: reputacja wśród kadry naukowej, reputacja wśród pracodawców, oferta dydaktyczna, Międzynarodowa Sieć Badawcza, liczba studentów zagranicznych oraz Web Impact oceniający skuteczność uczelni w korzystaniu z nowych technologii (widzialność w sieci internetowej).

Przypomnijmy, że w tym samy rankingu Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zajmuje 27 miejsce wśród uczelni kształcących w dziedzinie rolnictwa i leśnictwa.

QS World University Rankingserwisu TopUniversities.com jest prowadzony od 2012 roku i analizuje ponad siedemnaście milionów prac badawczych. Ranking zbiera również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia blisko 40 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-17 14:43:12
Komentarze
 
Polityka Prywatności