Znajdź nas na    

Targi AKADEMIA 2020 i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

Tegoroczna edycja Targów AKADEMIA odbędzie się wcześniej – już w dniach 10-11 marca 2020 roku. Ponad 60 wystawców i dostępna na miejscu oferta edukacyjna uczelni z całej Polski, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W ramach targów odbędą się także Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matur oraz doradcami zawodowymi i psychologami na temat planowania zawodowej kariery. Matury próbne, teksty diagnostyczne oraz inspirujące wykłady, pokazy doświadczeń i warsztaty.

DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO, w czasie których będzie można zwiedzać wydziały, wystawy, laboratoria i pracownie na UG, porozmawiać z nauczycielami akademickimi i studentami.

Wszystko to składa się na ofertę największych w regionie pomorskim targów edukacyjnych AKADEMIA 2020. To najlepsza okazja, aby przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów, zdobyć informacje z pewnego źródła. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów Uniwersytetu Gdańskiego uczniowie będą mogli się poczuć jak przyszli studenci.

Targi AKADEMIA 2020 zostały wpisane w kalendarz obchodów jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

Czas i miejsce: 10-11 marca 2020 roku, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6, na terenie Kampusu UG w Gdańsku Oliwie

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-14.00. Wstęp na targi jest wolny.

DNI OTWARTE UG: 6, 10, 11 i 20 marca 2020 roku na wydziałach UG – kampus oliwski oraz sopocki

Informacje i program na stronie: www.targiakademia.pl

Kontakt: targiakademia@ug.edu.pl; frugakademia@ug.edu.pl, tel.: 58 523 33 63

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu, kierowana do uczniów, którzy podejmują decyzje o wyborze kierunku studiów, a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną uczelni.

Do dyspozycji odwiedzających są stoiska informacyjne największych uczelni z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański. W czasie rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 Uczelnia oferuje 85 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach są kolejne. Są to studia odpowiadające na potrzeby rynku, innowacyjne, uwzględniające współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach. Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim rusza w czerwcu 2020 roku.

W czasie Targów AKADEMIA odbędą się spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat matur i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania. Będzie można wziąć także udział w warsztatach dotyczących rozwoju ścieżki zawodowej i kariery. Będą to m.in. spotkania na temat zarządzania stresem, przygotowania idealnego CV, sposobów na zakończoną sukcesem rozmowę kwalifikacyjną, opanowywania emocji i planowaniem zawodowej kariery. Odbędą się także próbne matury z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki (to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju) oraz testy diagnostyczne dla uczniów klas drugich szkoły średniej (matematyka, biologia, chemia).

DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO 2020

W tym roku DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO odbywają się w dniach 6, 10, 11 oraz 20 marca 2020. To znakomita okazja, aby zwiedzić Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli poczuć się jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić niemal wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO będą obfitowały w atrakcyjne wydarzenia:

Na Wydziale Biologii odbędą się m.in. otwarte wykłady o empatii w świecie zwierząt, podstawach śmierci mózgu, bio-psycho-społecznych uwarunkowaniach płci oraz o objawach depresji. Wśród otwartych warsztatów są m.in. badania słuchu, badania neurologiczne, studio tatuażu, zagadki ciemności, warsztaty nt. choroby Alzheimera, dotyczące zmysłów wzroku, słuchu i węchu, równowagi, a nawet elektryczny taniec, czyli jak pobudzić ciało do ruchu. Warsztaty wymagające zapisów dotyczą tajemnic mózgu, barwień w neurobiologii, treningu mentalnego, układu nerwowego u bezkręgowców, czy prehistorycznego mózgu na polowaniu.

20 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-biologii/

Na Wydziale Chemii odbędą się m.in. wykłady: „Antybiotyk - przyjaciel czy wróg?”, „Laboratorium antydopingowe od kulis”, „Znajdę Cię! - chemia w kryminalistyce”, „Mikro i makro plastikowy problem dla środowiska”, „Wirusy - co o nich wiemy i czy słusznie się boimy?” oraz warsztaty dot. związków zapachowych, magicznego świata chemii, miasta, które może być przyjazne środowisku czy widzenie barw i promieniowania elektromagnetycznego oraz gier molekularnych. Nie zabraknie atrakcyjnych pokazów doświadczeń – np. „Niezwykłe reakcje chemiczne” czy „Poczuj w sobie chemika”.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-chemii/

Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii będzie można wziąć udział w wycieczce po nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii, dowiedzieć się, jak rozpoznać raka, poznać tajniki DNA, mikroorganizmów, które nas otaczają oraz możliwości wykorzystania roślin w biotechnologii.

11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-biotechnologii/

Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej, m.in. laboratorium danych finansowych Refinitiv Eikon Lab, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA.

10-11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-ekonomiczny/

Na Wydziale Filologicznym będzie można wziąć udział w warsztatach o realiach współczesnej Rosji i kulturze rosyjskiej, warsztatach języków skandynawskich, warsztatach teatralnych w języku niemieckim oraz warsztacie z komunikacji perswazyjnej.

6, 10-11 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-filologiczny/

Na Wydziale Historycznym będzie można posłuchać wykładów „Szarlatani, balwierze, cyrulicy, czyli o dawnych uzdrowicielach i ich terapiach”, „Nie tylko Pokemony - popkultura Japonii”, „Strzygi, bazyliszki i biesy - demonologia słowiańska a współczesność”, zwiedzić stoisko z artefaktami z różnych stron świata, wziąć udział w grze nt. starożytności i odbyć podróż szlakiem generała Hallera.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-historyczny/

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki będzie można poddać się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzieć, jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie. Będzie można także założyć gogle wirtualnej rzeczywistości, ale i „potrenować” umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

10-11 marca 2020; https://targiakademia.pl/wydzial-matematyki-fizyki-i-informatyki/

Wydział Nauk Społecznych proponuje zabawę w radiowca, zwiedzanie sali relaksacji i szukanie odpowiedzi na pytanie – czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Będą także wykłady, m.in. o polityce równościowej w Unii Europejskiej oraz prawach człowieka w Afryce.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-nauk-spolecznych/

Na Wydziale Prawa i Administracji będzie można zwiedzić wyjątkowe Muzeum Kryminalistyki, wziąć udział w warsztatach kryminalistycznych oraz nauczyć się, jak należy zachować się przed Sądem.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-prawa-i-administracji/

Na Wydziale Zarządzania będzie można się dowiedzieć jak dobrze inwestować swój czas i nim zarządzać,  poznać podstawy statystyki oraz obejrzeć najciekawsze zakamarki budynku i zaznajomić się z działalnością kół naukowych.

10 marca; https://targiakademia.pl/wydzial-zarzadzania/

Będzie można także zwiedzić jedną z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Biblioteka Główna UG zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, odkrywanie magicznego świata książek i miejsc, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni – to tylko wybrane atrakcje.

11 marca; https://targiakademia.pl/biblioteka-glowna-ug/

Organizatorem Targów jest Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.



opublikowano: 2020-02-26
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności