Znajdź nas na    

Studiuj Psychologię w WSBiNoZ

Psychologia – studia magisterskie. Czego można się na nich spodziewać?
Ukończenie studiów licencjackich to z jednej strony uzyskanie dyplomu i zdobycie wyższego wykształcenia, a z drugiej – konieczność podjęcia kolejnej ważnej decyzji: co dalej? W poniższym artykule przedstawimy, czego na studiach magisterskich mogą spodziewać się osoby, które zdobyły licencjat z psychologii.

Jak wyglądają studia licencjackie z psychologii?

Psychologia – jako dziedzina – skupia się na szukaniu odpowiedzi na pytanie o istotę człowieka. Analizuje jego zachowania i mechanizmy, które rządzą jego umysłem i działaniami. Pozwala zrozumieć motywy ludzkiego zachowania w najróżniejszych sytuacjach oraz wyjaśnić, jak postrzegamy siebie, inne osoby, nasze relacje z nimi oraz wszelkie doświadczenia życiowe.

Jak wygląda studiowanie na kierunku psychologia? Studia pierwszego stopnia są przeznaczone dla przyszłych psychologów, ale także dla osób, które jeszcze nie mają tak sprecyzowanych planów i nie wiedzą, czy będą chciały pracować w tej branży. Nie oznacza to jednak, że licencjat musi być stratą czasu – na pierwszych trzech latach psychologii studenci pozyskują wiedzę, która bardzo często jest przydatna w pracy menedżera, nauczyciela, specjalisty od marketingu i PR czy trenera.

Na początkowym etapie edukacji na kierunku psychologia studia opierają się głównie na nauce przedmiotów obligatoryjnych, takich jak psychologia ogólna, metodologia badań, diagnoza psychologiczna czy psychometria.

Psychologia – studia magisterskie. Jak wyglądają?

Studia magisterskie z psychologii przeznaczone są dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę o mechanizmach wpływających na ludzkie zachowanie i psychikę. Podobnie jak na pierwszym stopniu, tu także program opiera się na przedmiotach głównych i dodatkowo jest poszerzony o wybrane obszary odpowiadające skonkretyzowanym zainteresowaniom studenta. Do przykładowych obszarów należy psychologia ekonomiczna, biznesowa, społeczna czy kliniczna dziecka.

Psychologia na studiach magisterskich obfituje w bardzo interesujące specjalizacje. Należą do nich między innymi psychologia biznesu, psychologia kliniczna i zdrowia, neurokognitywistyka czy psychologia społeczno-wychowawcza. Studia oferują zatem kilka atrakcyjnych ścieżek edukacyjnych, które umożliwiają podjęcie kariery zawodowej na przykład w ośrodkach psychoterapii, poradniach, przychodniach i klinikach, a także w sądownictwie, Policji czy ośrodkach opiekuńczych i wychowawczych.

Psychologia –studia jednolite magisterskie jako alternatywa

Alternatywą dla dwustopniowej edukacji mogą być studia jednolite magisterskie. Jak wygląda taka psychologia? Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat i kończą się przyznaniem tytułu magistra. Jeśli interesuje Cię taka forma edukacji, zapoznaj się z ofertą Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, która korzysta z programu dopasowywanego do wymogów rynkowych, a dodatkowo oferuje wiele stypendiów i możliwość odbycia praktyk i staży za granicą w ramach projektu Erasmus +.


opublikowano: 2021-03-09
ostatnia zmiana: 2021-05-13
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności