WNE UW zaprasza na studia podyplomowe

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczął już nabór na studia podyplomowe na rok akademicki 2021/2022.

Studia podyplomowe Wydziału mają na celu wykształcenie wysoko wykwalifikowanych analityków danych w zakresie najbardziej popularnych i przydatnych metodyk i programów analizy danych. Przyjęte zakresy i formy kształcenia zakładają ścisłą integrację najbardziej aktualnej wiedzy oraz warsztatów praktycznych.

Studia "Ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA" stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie przedsiębiorstw na wyspecjalizowanych analityków ekonomicznych. Podstawowym celem programu jest szeroko rozumiany rozwój umiejętności pracy z danymi u słuchaczy - od zapisywania i organizacji bazy danych, przez wizualizację i analizę statystyczno-ekonometryczną, po raportowanie i prezentację.

Uczestnicy zapoznają się ze stosowanymi przez ekonomistów metodami analizy danych, językiem programowania wspomagającym i automatyzującym prowadzenie badań ilościowych oraz szerokim wachlarzem praktycznych zastosowań programu w przedsiębiorstwach z różnych branż.

 
Kierunek "Data Science w zastosowaniach biznesowych. Warsztaty z wykorzystaniem programu R."  ma na celu wykształcenie wysokiej klasy interdyscyplinarnych analityków danych – tzw. data scientists, z uwzględnieniem: analiz statystycznych, machine learning, data mining, czy programowaniu w R.
 
Jednocześnie, na ukończeniu jest proces rejestracji nowego kierunku studiów podyplomowych "Analityka danych z wykorzystaniem języka SQL (MS Access i Oracle) oraz narzędzi Business Intelligence (Power BI i Tableau)", którego absolwenci, dzięki połączniu wiedzy teoretycznej z praktyczną, staną się ekspertami z dziedziny analityki danych z wykorzystaniem języka SQL (MS Access i Oracle) oraz narzędzi Business Intelligence (Power BI i Tableau).
  • Terminy rekrutacji zostaną ogłoszone w najbliższym czasie
  • Szczegóły dostępne są na stronie Programu

data ostatniej modyfikacji: 2021-03-31 15:05:51
Komentarze
 
Polityka Prywatności