Zgłoś swój udział w XXVI Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim!

Do 20 marca 2022 roku możecie zgłosić się i wziąć udział w kolejnej edycji konkursu historycznego o najstarszej polskiej uczelni w Polsce. Nagrodami w Konkursie są miejsca na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczynających się w roku akademickim 2022/2023.

Z przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału kolejnej XXVI edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Słowa te kierujemy przede wszystkim do tegorocznych maturzystów. Pragniemy serdecznie podziękować gronu pedagogicznemu za entuzjazm i zaangażowanie, jakie Państwo wykazują przygotowując kolejne roczniki do udziału w Konkursie. Wierzymy, że i w tym roku uda nam się spotkać, a najlepsi spośród państwa uczniów zrealizują swoje marzenie o podjęciu studiów na krakowskiej Alma Mater.

Organizatorem Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim jest sam uniwersytet. Ukazuje to doniosłość tego wydarzenia. Obecnie przedsięwzięcie ma wymiar ogólnopolski. Jednak podjęte starania o nadanie mu rangi międzynarodowej, pozwalają wierzyć, że już niebawem charakter zmagań zwielokrotni swój zasięg. Całą społeczność uniwersytetu bardzo cieszy fakt, iż każda kolejna edycja cieszy się co raz większym zainteresowaniem.

Wszelkie informacje dot. Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim oraz formularz rejestracyjny (rejestracja jest możliwa między 6 grudnia 2021 r. a 20 marca 2022 r.) znajdą Państwo na stronie internetowej Konkursu: https://konkurs.uj.edu.pl/aktualnosci

Konkurs skierowany jest do wszystkich maturzystów. Główną nagrodę dla laureatów stanowi możliwość podjęcia studiów na najstarszym polskim Uniwersytecie, przodującym w rankingach uczelni wyższych. Poprzez tę inicjatywę pragniemy ugruntować w młodzieży umiłowanie nauki oraz chęć osobistego rozwoju, a także przybliżyć sylwetki osób, które od wieków tworzyły społeczność akademicką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kultywowanie naszego wspólnego dziedzictwa jest jednym z piękniejszych darów, jakie możemy ofiarować młodemu pokoleniu.


data ostatniej modyfikacji: 2022-01-26 09:51:30
Komentarze
 
Polityka Prywatności