Akademia Finansów i Biznesu Vistula znalazła się w czołówce pięciu kategorii kierunków studiów Rankingu Perspektywy wśród uczelni niepublicznych. Ponadto uczelnia uplasowała się na 5 miejscu wśród najlepszych uczelni niepublicznych. Dodatkowo Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula zajęła w zestawieniu 14 miejsce.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w niejednej kategorii pokonała w Rankingu Perspektywy 2022 renomowane uczelnie publiczne. Szczególnym powodem do satysfakcji jest szóste miejsce wśród wszystkich polskich uczelni i 1. wśród uczelni niepublicznych w kategorii Absolwent na rynku pracy. To doskonały wynik, który świadczy o tym, że absolwenci uczelni sprawnie rozwijają swoją zawodową karierę i dobrze zarabiają. AFiB Vistula jest bowiem skoncentrowana na kształceniu dla rynku pracy.
Cieszą także świetne notowania poszczególnych kierunków studiów Uczelni Vistula. Stosunki międzynarodowe zyskały najwyższe noty w zestawieniu takich studiów prowadzonych przez uczelnie niepubliczne. Ich program pozwala połączyć przygotowanie teoretyczne z wiedzą praktyczną. Studentów wspierają wybitni praktycy dyplomacji, politycy i eksperci w różnych dziedzinach stosunków międzynarodowych.
Kapituła Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 wysoko oceniła także Ekonomię. Kierunek prowadzony w AFiB Vistula zajął 2. miejsce na liście takich studiów oferowanych przez uczelnie niepubliczne. Program kształcenia jest odpowiedzią na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu ekonomii.
Drugie miejsce w zestawieniu zajęła także Informatyka prowadzona w Uczelni Vistula oraz Filologia angielska. Na wysokiej trzeciej pozycji uplasował się zaś kierunek Finanse i Rachunkowość, który wyróżnia międzynarodowa akredytacja ACCA.
Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula mają profil praktyczny, gwarantują zdobycie kompetencji w danym obszarze oraz umiejętności niezbędnych w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej.
Uczelnia Vistula kształci młodych ludzi z ponad stu krajów i rozwija
współpracę z kolejnymi zagranicznymi uniwersytetami w zakresie wymiany
studentów i kadry a także w obszarze badań naukowych. Młodzi ludzie z
całego świata doceniają otwartość uczelni na świat, wielokulturowość
środowiska studenckiego, wysoki poziom programów studiów po polsku i
angielsku oraz międzynarodowe akredytacje: CEEMAN IQA, ACCA oraz PMI
GAC, które są znakiem najwyższej jakości kształcenia i prestiżu.
W Rankingu Perspektywy AFiB Vistula od lat zajmuje miejsce na podium najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce.
W tegorocznym zestawieniu zajęła trzecie miejsce. Umiędzynarodowienie
to ważny atrybut uczelni. Ma ogromny wpływ na rozwój osobisty i zawodowy
studentów. Wielokulturowe środowisko daje wyjątkowe możliwości
nawiązywania międzynarodowych kontaktów i uczenia się od siebie
nawzajem.