„ZDAJ ANGIELSKI Z KOŹMIŃSKIM NA 100%”- RUSZA CYKL WARSZTATÓW DLA MATURZYSTÓW ONLINE

W najbliższą środę, 1 marca, Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich na warsztaty online, które pomogą tegorocznym maturzystom dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego. Tegoroczny cykl składa się z 6 spotkań, które poprowadzi profesjonalna lektorka specjalizująca się w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów z języka angielskiego oraz matury - mgr Monika Romaniec. Warsztaty będą się odbywały regularnie, w każdą środę o godzinie 16.00, od 01 marca do 05 kwietnia 2023. Czas trwania każdego spotkania to ok. 60 min. Obwiązuje rejestracja.

ZAJĘCIA NR 1: LET’S LEARN ABOUT LEARNING – 01.03.2023 godz. 16:00

Uczniowie poznają rodzaje szkół i czasowniki opisujące proces uczenia się, a także ciekawe idiomy. Wspólnie zastanowią się, jak radzić sobie na egzaminie z dłuższymi i złożonymi tekstami (reading comprehension)
LINK REJESTRACJI: https://bit.ly/Zdaj_Angielski_na_100


TERMINY i TEMATY KOLEJNYCH ZAJĘĆ

ZAJĘCIA NR 2: LET’S GET DOWN TO WORK – 08.03.2023 godz. 16:00

Porozmawiamy o rynku pracy i najbardziej pożądanych zawodach przyszłości. Prześledzimy etapy typowego procesu rekrutacyjnego. Nauczysz się, jak najlepiej zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Poprawisz swoje umiejętności rozumienia ze słuchu (listening comprehension) i dowiesz, na co uważać przy nich na egzaminie.

ZAJĘCIA NR 3: IT’S TIME TO REST – 15.03.2023 godz. 16:00

Jak w sposób ciekawy i niebanalny przedstawić swoje hobby i zainteresowania, jak opisać ulubione formy spędzania wakacji? Podczas tego warsztatu wzbogacimy przydatne do tych celów słownictwo, w tym zasób żywych idiomów – również tych z filmów i seriali. Weźmiemy również pod lupę test wielokrotnego wyboru (multiple choice) – jak poruszać się w gąszczu możliwości.

ZAJĘCIA NR 4: ME, MYSELF AND…. THE SOCIETY – 22.03.2023 godz. 16:00

Jak mówić o własnych emocjach? Jak taktownie wyrażać uczucia negatywne, nie raniąc innych? Jak opisywać złożone relacje społeczne? Poszerzymy zasób słownictwa związany z tym tematem, a także, na przykładzie testu luk (gap fill), zastanowimy się, jak skutecznie panować nad tekstem.

ZAJĘCIA NR 5: AN APPLE A DAY KEEPS A DOCTOR AWAY – 29.03.2023 godz. 16:00

Co oznacza dla Ciebie zdrowy styl życia i work-life balance? Przed jakimi wyzwaniami zdrowotnymi dziś stajemy? Jak opisać lekarzowi swoje dolegliwości? Utrwalimy słownictwo, które już znacie i wzbogacimy je o przydatne kolokacje. Poćwiczymy również słowotwórstwo (word formation).

ZAJĘCIA NR 6: ARTIFICIAL INTELLIGENCE – A BLESSING OR A CURSE? – 05.04.2023 godz. 16:00

Czy wiesz, co oznacza the Internet of Things albo test bed? Poszerzymy słownictwo o najnowsze zwroty opisujące innowacyjne zmiany. Na konkretnych przykładach podyskutujemy and szansami i wyzwaniami związanymi z najnowszą technologią. Przyjrzymy się głównym zasadom klarownego wyrażania myśli na piśmie (opinion essay / for or against) – jak napisać super wypracowanie.

ZAPISY odbywają się poprzez stronę www oraz wydarzenia w profilu na Facebooku ALK. Wymagana jest rejestracja na warsztaty! Link do spotkania na platformie MS Teams uczestnicy otrzymają mailem.


data ostatniej modyfikacji: 2023-02-28 16:46:57
Komentarze
 
Polityka Prywatności