Uniwersytet Gdański jako jedyna uczelnia w Polsce wykorzystała AI w swojej kampanii

W nowej kampanii wizerunkowej UG przedstawia historię piątki studentek i studentów: Szymona, Karoliny, Oliwii, Krystiana i Martyny. Oni, jak również inni studiujący (lub potencjalnie studiujący) na Uniwersytecie, to Pokolenie Z (Gen Z). Pokolenie to wyróżnia przede wszystkim dorastanie w świecie nowych technologii; wiedza i umiejętności zdobywane są również w sieci, a nauka łączona jest często z aktywnością na rynku pracy. Kluczowe są również relacje, które dopełniają poczucie osobistej satysfakcji, stanowiącej dla Gen Z wyznacznik sukcesu. I to właśnie te cechy charakterystyczne młodzieży Pokolenia Z stanowiły podstawę nowej kampanii reklamowej UG.

Kampania stanowi całkowicie nowe podejście do promocji uczelni wyższej. Skupiona jest na prawdziwych emocjach, których doświadczamy, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Nie boi się pokazywać rzeczywistych uczuć. Radość i zabawa to jedynie jedna strona okresu studiowania, który – co naturalne – łączy się często również ze stresem czy smutkiem. Gen Z ceni sobie prawdę, szuka wiarygodnych źródeł, dlatego tak istotne w kampanii było pokazanie wszystkich emocji – dla pokreślenia rzeczywistego obrazu studiów i wspomnień z nimi związanych.

Film reklamowy, stanowiący część kampanii, odwołuje się do tzw. core memories, czyli wspomnień z wydarzeń, które nas kształtują – naszą osobowość, zachowania i sposób myślenia. Nacechowany emocjami materiał czerpie z idei carpe diem, zachęcając do doceniania momentów, w których się znajdujemy, zanim przeminą. Autentyczność i emocje to elementy, które w naturalny sposób wpływają na odbiór osiąganych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Przy współpracy z Agencją Visual Department uczelnia stworzyła dynamiczny materiał pełen ciekawych ujęć, najazdów kamery i szybkich przejść, dodając mu „wspomnieniowe” odcienie na etapie colorgradingu. W filmie reklamowym pojawiły się nie tylko sceny z uczelnianego życia, ale także niezapomniane chwile związane ze studiowaniem w Trójmieście.

Uniwersytet Gdański przedstawiony został w subtelny sposób. Stanowi on tło, choć w świetle powyższych aspektów, tło kluczowe dla piątki naszych bohaterów. Tu bowiem tworzone są niezwykle ważne wspomnienia – Wspomnienia, które nic nie kosztują.

Więcej na stronie uniwersytetu:

https://ug.edu.pl/news/pl/5718/nowa-kampania-wizerunkowa-uniwersytetu-gdanskiego-jako-jedyna-uczelnia-w-polsce-wykorzystalismy-ai


ostatnia zmiana: 2023-09-13
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności