Pogotowie przedmaturalne z fizyki na UMCS - wkrótce ruszają zapisy

Jak co roku Instytut Fizyki UMCS organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów. „Pogotowie przedmaturalne z fizyki” to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Organizatorzy pragną usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Już w najbliższą środę, 17 stycznia br. o godz. 9:00, rusza internetowa rejestracja.

Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi, choć na tak krótkim kursie nie da się omówić wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Trzeba mieć na uwadze, że pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale z pewnością wspomoże kształcenie prowadzone w szkole średniej.

W tym roku organizatorzy przygotowali dwie formy zajęć: stacjonarną i zdalną. Uczniów z Lublina i okolic zapraszają w trakcie ferii zimowych do Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie na pięć dni intensywnej powtórki. Planowane są wykłady z pokazami eksperymentów, zajęcia w grupach, samodzielne wykonywanie doświadczeń oraz zwiedzanie pracowni naukowych i dydaktycznych. Kurs stacjonarny odbędzie się od 5 do 9 lutego br.

Z kolei dla maturzystów z całej Polski przygotowane zostały zajęcia zdalne składające się z 10 wykładów, które będą odbywały się w kolejne soboty począwszy od 20 stycznia. Ta forma zajęć jest dofinasowana z budżetu państwa w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” z grantu „Ucz się z MaFiI-ą 3”.

Zapisy na kurs stacjonarny i zdalny odbywają się poprzez stronę: https://archimedes.umcs.pl/ Rejestracja rozpocznie się w środę 17 stycznia o godzinie 9:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

data ostatniej modyfikacji: 2024-01-15 14:35:10
Komentarze
 
Polityka Prywatności