UMCS w Webometrics Ranking of World Universities

Webometrics

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny znalazł się wśród uczelni sklasyfikowanych w zestawieniu Webometrics Ranking of World Universities przygotowanym przez Cybermetrics Lab - grupę badawczą należącą do Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), największą publiczną instytucję badawczą w Hiszpanii. W najnowszym rankingu nasza Uczelnia uplasowała się na 22 lokacie wśród 408 polskich uczelni ujętych w zestawieniu (klasyfikacja polskich uczelni), 586 pozycji na 6010 wśród uczelni europejskich w klasyfikacji kontynentalnej (w tym na 92 miejscu wśród 2711 ośrodków naukowych w Europie Środkowo-Wschodniej) oraz 1560 pozycji na 11989 wśród uczelni z całego świata (klasyfikacja światowa).

W zestawieniu pod uwagę brane były następujące kryteria: widoczność (treści internetowe, wpływ), przejrzystość, otwartość (najczęściej cytowani badacze), doskonałość (najczęściej cytowane dokumenty, prace, publikacje).

Ranking Web lub Webometrics powstał w 2004 roku. To największe akademickie zestawienie szkół wyższych oferujące co pół roku niezależne, obiektywne, bezpłatne, otwarte zestawienie mające na celu dostarczanie rzetelnych, wielowymiarowych, aktualnych i użytecznych informacji o wynikach uczelni z całego globu. Ranking publikowany jest dwa razy w roku, obejmując ponad 31 000 instytucji szkolnictwa wyższego na całym świecie. Wykorzystuje zarówno wskaźniki webometryczne, jak i bibliometryczne. Jego podstawowym celem jest promowanie otwartego dostępu do wiedzy generowanej przez uczelnie.

Więcej informacji m.in. o wynikach zestawienia, jego historii i metodologii można znaleźć na stronie: https://www.webometrics.info/en

ostatnia zmiana: 2024-02-22
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności