Farmacja drogą do zdobycia perspektywicznego zawodu

Studia na kierunku farmacja to podróż przez fascynujący świat nauk farmaceutycznych, prowadząca do uzyskania tytułu magistra farmacji oraz przygotowania do zawodu farmaceuty. W Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie, te 5,5-letnie (11 semestrów) studia są głęboko zakorzenione w praktyce, pozwalając studentom rozwijać nie tylko szeroką wiedzę, ale również umiejętności niezbędne do skutecznego działania w środowisku zawodowym.

Farmacja jest dziedziną interdyscyplinarną, łączącą nauki medyczne, biologiczne, chemiczne oraz społeczne. Program studiów obejmuje szeroki zakres zagadnień, począwszy od sporządzania leków recepturowych, poprzez badania chemiczne, farmaceutyczne i mikrobiologiczne, aż po zagadnienia z zakresu opieki farmaceutycznej, zarządzania apteką oraz przepisów prawa farmaceutycznego. Dzięki temu absolwenci są wyposażeni nie tylko w solidną wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnej pracy w różnych obszarach farmacji.

Praktyczny charakter studiów manifestuje się nie tylko poprzez bogaty program zajęć laboratoryjnych i warsztatowych, ale także przez możliwość odbycia sześciomiesięcznej praktyki zawodowej. Dzięki temu studenci mają okazję zdobyć cenne doświadczenie w pracy zarówno w aptekach ogólnodostępnych, jak i szpitalnych, a także w przedsiębiorstwach farmaceutycznych czy laboratoriach kontrolujących leki.

Studia na kierunku farmacja otwierają przed absolwentami szeroki wachlarz możliwości zawodowych, zarówno w aptekach, szpitalach, jak i w przemyśle farmaceutycznym, badawczym czy inspekcji farmaceutycznej. Dzięki solidnemu przygotowaniu zarówno teoretycznemu, jak i praktycznemu, absolwenci są gotowi na wyzwania, jakie stawia przed nimi współczesny rynek pracy oraz na kontynuację nauki na studiach doktoranckich czy specjalistycznych kursach.

Więcej o kierunku na stronie Uczelni


ostatnia zmiana: 2024-03-27
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności