AWFiS w Gdańsku na trzecim miejscu wśród najlepszych akademii wychowania fizycznego w Polsce. Wychowanie fizyczne na AWFiS w Gdańsku uznane za najlepszy kierunek w Polsce!

Najnowszy ranking został opublikowany w środę, 26 czerwca. Jubileuszowy, 25. Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2024 ogłoszono podczas uroczystej gali 26 czerwca w Warszawie, o godz. 11.00 w Centralnym Domu Technologii.

Ranking akademie wychowania fizycznego 2024


W równolegle prowadzonym Rankingu Kierunków Studiów realizowane na naszej uczelni kierunki: fizjoterapia, wychowanie fizyczne oraz turystyka i rekreacja zostały uznane za jedne z najlepszych w Polsce. Wychowanie fizyczne zajęło 1. miejsce, fizjoterapia 3. miejsce, a turystyka i rekreacja 5. miejsce.

Wychowanie fizyczne 2024


Fizjoterapia 2024 
Turystyka i rekreacja 2024


W rankingu 2024 „Perspektywy” oceniły 74 grupy kierunków studiów w 9 dziedzinach obejmujących nauki humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne.

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 31 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Innowacyjność, Efektywność naukowa, Warunki kształcenia i Umiędzynarodowienie.

Jako uczelnia, AWFiS została sklasyfikowana na miejscach 61-72 wśród uczelni w Polsce. Ranking przygotowany został przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Pełny ranking na stronie: https://2024.ranking.perspektywy.pl/


opublikowano: 2024-06-28
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności