Elastyczne studia – rewolucja w edukacji wyższej

Studia to czas zdobywania wiedzy, rozwoju osobistego i zawodowego. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które pozwolą na pogodzenie nauki z pracą oraz życiem prywatnym. Na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu od października studenci kierunku zarządzanie będą mogli korzystać z unikalnego programu Hi Flex, który oferuje niezwykłą elastyczność studiowania. Co to oznacza w praktyce i dlaczego jest to projekt pionierski na polskim rynku edukacyjnym? Przyjrzyjmy się bliżej tej nowatorskiej formule kształcenia.

Hi Flex – Nowa jakość studiowania

Hi Flex to autorski projekt Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, dostępny wyłącznie na kierunku zarządzanie na studiach niestacjonarnych I stopnia. To najbardziej elastyczna forma studiowania w Polsce, która pozwala studentom decydować o tym, co, jak i kiedy studiują. Program ten umożliwia dostosowanie planu zajęć do indywidualnych potrzeb, wybór formy studiowania, a także dni, w których realizowane będą zajęcia oraz przedmiotów specjalnościowych.

Tryby realizacji zajęć

Hi Flex oferuje trzy tryby realizacji zajęć:

  1. Weekendowy – idealny dla osób, które pracują w ciągu tygodnia i mogą poświęcić weekendy na naukę.
  2. Popołudniowo-weekendowy – dla tych, którzy mają elastyczny grafik pracy i mogą studiować popołudniami oraz w weekendy.
  3. Online – dla osób, które preferują naukę zdalną i potrzebują maksymalnej elastyczności.

Od drugiego semestru studenci mogą również wybierać sposób realizacji zajęć – mogą uczestniczyć w wykładach na żywo w sali, brać udział w zajęciach zdalnych lub studiować asynchronicznie, czyli samodzielnie w dowolnym czasie, korzystając z materiałów dostępnych na platformie edukacyjnej.

Korzyści dla studentów

Hi Flex to odpowiedź na potrzeby współczesnych studentów, którzy często łączą naukę z pracą zawodową i innymi obowiązkami. Jak podkreśla dr Roman Łosiński, dziekan Wydziału Finansów i Bankowości, celem projektu było stworzenie propozycji kształcenia, która pozwoli studentom łączyć naukę z pracą oraz życiem prywatnym, przy jednoczesnym spełnieniu warunków prawnych prowadzenia studiów w Polsce.

Program Hi Flex to doskonała propozycja dla tych, którzy poszukują elastycznych rozwiązań w swoim życiu. Dzięki możliwości wyboru trybu i formy realizacji zajęć, studenci mogą dostosować naukę do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu, wcześniej znany jako Wyższa Szkoła Bankowa, powstał w 1994 roku. To jedna z najważniejszych uczelni niepublicznych w Polsce, kształcąca ponad 14 tysięcy studentów. Uczelnia posiada trzy wydziały: Wydział Finansów i Bankowości w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie oraz Wydział Ekonomiczny w Szczecinie. Od lat jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce, co potwierdzają wyniki rekrutacji publikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akredytacje i prestiż

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu może poszczycić się aż trzema akredytacjami międzynarodowymi: ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), IACBE (International Accreditation Council for Business Education) oraz IPMA Polska (International Project Management Association Polska). Dodatkowo, uczelnia jest członkiem AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), jednej z najbardziej prestiżowych globalnych instytucji akredytujących programy biznesowe.

Podsumowanie

Program Hi Flex w Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu to rewolucyjne podejście do kształcenia, które odpowiada na potrzeby współczesnych studentów. Dzięki elastycznym rozwiązaniom umożliwia pogodzenie nauki z pracą zawodową i życiem prywatnym. To nowatorski projekt, który pokazuje, że studia mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb studentów, oferując im nie tylko wiedzę, ale także komfort i swobodę wyboru.

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu, z bogatą historią i licznymi akredytacjami, pozostaje liderem wśród uczelni niepublicznych w Polsce, oferując nowoczesne i praktyczne podejście do edukacji. Program Hi Flex to kolejny krok w stronę jeszcze większej elastyczności i dostępności kształcenia wyższego w Polsce.


Artykuł powstał na podstawie strony:


opublikowano: 2024-07-02
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności