Certyfikat "Dobra Uczelnia - Dobra Praca" dla 15 uczelni

Piętnaście uczelni - w roku akademickim 2016/2017 - będzie mogło posługiwać się certyfikatem "Dobra Uczelnia - Dobra Praca", przyznawanym przez Akademickie Centrum Informacyjne. Otrzymują je uczelnie wyróżniające się kreatywnymi działaniami na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych.

W roku akademickim 2016/2017 możliwość posługiwania się znakiem "Dobra Uczelnia - Dobra Praca" uzyskały: Gdańska Szkoła Wyższa; Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia; Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. A. Komeńskiego w Lesznie; Powiślańska Szkoła Wyższa Kwidzyn; Społeczna Akademia Nauk; Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum; Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; Uniwersytet Łódzki; Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie; Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie; Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie; Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S. B. Lindego w Poznaniu i Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

Uczelnie, które uhonorowano certyfikatem "Dobra Uczelnia - Dobra Praca", zostały poddane wnikliwej analizie pod kątem m.in. funkcjonowania jednostek uczelnianych na rzecz absolwentów, dostosowania programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowych i zagranicznych programów stażowych, współpracy uczelni z pracodawcami z regionu, a także wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze administracji i zarządzania uczelni oraz korzystania z zasobów wiedzy w Internecie.

Ponadto Akademickie Centrum Informacyjne od 2005 roku prowadzi projekt certyfikacji niepublicznych szkół wyższych "Wiarygodna Szkoła". Wyróżniane są w nim uczelnie, które funkcjonują w zgodzie z prawem, dysponują odpowiednią bazą dydaktyczną i zapewniają właściwe warunki studiowania.

W roku akademickim 2016/2017 znakiem "Wiarygodna Szkoła" będą mogły posługiwać się: Gdańska Szkoła Wyższa; Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia; Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu; Powiślańska Szkoła Wyższa Kwidzyn; Społeczna Akademia Nauk; Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum; Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie; Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie; Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S. B. Lindego w Poznaniu; Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

Akademickie Centrum Informacyjne wyłoniło też zwycięzców konkursu na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych" w 2016 roku. Oceniany jest w nich stopień wykorzystania nowoczesnych technologii wspierających proces nauczania, a także innowacyjne działania, realizowane w sektorze edukacji wyższej.

Laureatami konkursu zostały: Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu; Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; Uniwersytet Łódzki; Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Wyróżnione w konkursie uczelnie to: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie; Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.


data ostatniej modyfikacji: 2016-06-17 14:52:51
Komentarze
 
Polityka Prywatności