Znajdź nas na    

Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego najlepszą niepubliczną szkołą prawa

Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego najlepszą niepubliczną szkołą prawa

Najlepszą niepubliczną uczelnią kształcącą prawników jest Akademia Leona Koźmińskiego – podaje dziennik „Rzeczpospolita”, który opublikował doroczny ranking wydziałów prawa.

Uczelnia jako jedyna z klasyfikowanych w rankingu "Rzeczpospolitej" nie ma odrębnego wydziału prawa, ale za to prowadzi własne Kolegium Prawa, którego kierownictwo zasiada we władzach rektorskich. Prorektor ds. studiów prawniczych, prof. Monika Całkiewicz jest ekspertem prawa karnego i kryminalistyki. Kadrę naukową Kolegium Prawa tworzy grupa wybitnych prawników, teoretyków prawa i praktyków, którzy obok dydaktyki realizują też projekty badawcze, biorą udział w wymianie międzynarodowej i w interdyscyplinarnych programach naukowych na uczelni.

Kolegium Prawa obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia i należy do najmłodszych z 25 uczestników rankingu "Rzeczpospolitej". W tym roku uczelnia, która wypromowała już 38 doktorów prawa, uzyskała również uprawnienie do nadawania tytułu doktora habilitowanego nauk prawnych - jako pierwsza i na razie jedyna uczelnia niepubliczna w Polsce. Zostało to zauważone przez twórców rankingu, którzy oceniali wydziały prawa pod kątem potencjału naukowego, współpracy z zagranicą i jakości kształcenia.

Odrębny ranking poświęcono działalności studenckich poradni prawnych. W tym zestawieniu także znalazła się poradnia prowadzona przez studentów prawa ALK. W ramach poradni studenci, pod okiem profesorów, świadczą nieodpłatnie porady prawne dla osób, których nie stać na specjalistyczne usługi prawnicze. W ten sposób studenci ALK zdobywają pierwsze doświadczenia. Ambicje naukowe realizują też w kołach naukowych, prowadząc konferencje i naukowe śniadania prawnicze z udziałem ekspertów.

Jesteśmy znani jako uczelnia biznesowa, a teraz stajemy się uznaną szkołą prawa. To powód do satysfakcji, ale też zachęta do doskonalenia różnych obszarów naszego działania - komentuje prawniczy ranking "Rzeczpospolitej" prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Niespełna tydzień temu w rankingu wyższych uczelni ogłoszonym przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" ALK zdobyła pierwsze miejsce w kategorii uczelni niepublicznych; wygrała też ranking umiędzynarodowienia w konkurencji ze wszystkimi uczelniami akademickimi. Kierunek prawo w ALK został uznany przez "Perspektywy" za najlepszy w kategorii uczelni niepublicznych i drugi w Warszawie (po Uniwersytecie Warszawskim). Dziś ranking "Rzeczpospolitej" potwierdza wysoką pozycję prawa w ALK na edukacyjnej mapie Polski.

W Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego studiuje 1200 osób. Kształcą się w systemie 5-letnich studiów magisterskich - stacjonarnych albo niestacjonarnych. Dodatkowo 200 osób uczestniczy w seminarium doktorskim. Studenci prawa mają też do wyboru specjalność biznesową i mogą wówczas studiować równolegle finanse i rachunkowość na poziomie licencjackim. Prawo w ALK ma najwyższą, wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Akademia Leona Koźmińskiego jest wyższą uczelnią o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Jest jedyną uczelnią w Polce, która posiada akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS, AMBA i CEEMAN; ma ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunków zarządzanie, prawo i administracja. Według rankingów krajowych oraz międzynarodowych "Financial Times" jest najlepszą polską uczelnią biznesową i liderem kształcenia menedżerskiego w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest też najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce - studiuje w niej tysiąc obcokrajowców reprezentujących ponad 60 narodowości. Na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych kształci 8000 osób.

Uprawnienia doktorskie:

Akademia Leona Koźmińskiego posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu (od 1998 r.), doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia (od 2008 r.), doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo (od 2009 r.), doktora nauk społecznych w dyscyplinie socjologia (od 2013 r.), doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse (od 2013 r.).

Uprawnienia habilitacyjne:

Akademia Leona Koźmińskiego posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu (od 2003 r.), doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia (od 2011 r.), doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo (od 2016 r.).

Ranking

Więcej informacji o studiach prawniczych w Akademii Leona Koźmińskiego:

www.kozminski.edu.pl/prawo/

www.kozminski.edu.pl/kolegiumprawa/

O ALK

Rekrutacja



opublikowano: 2016-06-13
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności