Nowe studia podyplomowe w APS

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza na studia podyplomowe. Uczelnia ostatnio uruchomiła kilka nowych kierunków. Lista nowości poniżej.

NOWOŚCI W OFERCIE

Studia podyplomowe - Praca z dziećmi sprawiającymi trudności wychowawcze. Głównym celem studiów jest pogłębienie wiedzy o wychowaniu dzieci sprawiających trudności wychowawcze oraz poszerzenie umiejętności budowania systemów rozwiązań w szkole/placówce na rzecz wspomagania rozwoju dzieci z trudnymi zachowaniami.

Studia podyplomowe - Prawo oświatowe w zarządzaniu szkołą i placówką. Głównym celem studiów jest aktualizacja wiedzy i podniesienie kompetencji sprawnego posługiwania się przepisami prawa oświatowego w efektywnym i skutecznym zarządzaniu szkołą (placówką) oraz poszerzenie kompetencji kierowniczych na stanowiskach w administracji rządowej i samorządowej działających w systemie oświaty w zakresie znajomości i stosowania aktualnych przepisów prawa oświatowego.

Studia podyplomowe - Bezpieczeństwo wewnętrzne i międzynarodowe. Głównym celem studiów jest pogłębienie posiadanych kompetencji w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego, jak również przygotowanie słuchaczy do wykorzystania nabytej podczas studiów specjalistycznej i fachowej wiedzy w pracy w administracji publicznej oraz służbach publicznych.

Studia podyplomowe - Edukacja dla bezpieczeństwa. Są studiami o charakterze kwalifikacyjnym. Absolwent uzyskuje kwalifikacje do pracy w zawodzie nauczyciela przysposobienia obronnego.
Celem studiów jest zdobycie wiedzy z zakresu nauk o bezpieczeństwie oraz umiejętności i kompetencji kluczowych dla efektywnej realizacji procesu kształcenia z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa, zgodnego z podstawą programową przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa.

Studia podyplomowe - Wsparcie dzieci i młodzieży z trudnościami wychowawczymi i edukacyjnymi. Studia mają na celu wspomóc i doskonalić nauczycieli, wychowawców i wszystkie osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą w przezwyciężaniu trudności wychowawczych i edukacyjnych ze swoimi podopiecznymi. 

Studia podyplomowe - Pedagogika resocjalizacyjna z elementami neopenologii. Celem studiów jest przygotowanie specjalistów do pracy z osobami niedostosowanymi społecznie, pracowników zespołów interwencji kryzysowej, policji, w ośrodkach uzależnień, pedagogów szkolnych, w ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych. 

Studia podyplomowe - Andragogika specjalna z elementami terapii zajęciowej - są studiami o charakterze doskonalącym. Przygotowują pedagogów specjalnych do pracy w placówkach dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami oraz kształtują umiejętności praktycznego posługiwania się wiedzą w pracy zawodowej.

Studia podyplomowe - Coaching, myślenie projektowe i tutoring w edukacji - Celem studiów jest rozwój kompetencji społecznych i profesjonalnych pozwalających zbudować warsztat dydaktyczny oraz wychowawczy służący integralnemu rozwojowi uczniów i wypracowaniu oraz realizacji zindywidualizowanej ścieżki ich rozwoju naukowego, osobistego oraz społecznego.

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - 1. edycja studiów - program uzyskał rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Studia adresowane są przede wszystkim do pedagogów, pracowników socjalnych, policjantów, kuratorów sądowych, pracowników ochrony zdrowia, psychologów, członków Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, członków zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i grup roboczych oraz innych osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Studia podyplomowe - Rehabilitacja osób z głębszą niepełnosprawnością z elementami terapii zajęciowej - celem studiów jest przygotowanie kadr do realizacji zadań z zakresu rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Absolwent uzyskuje kwalifikacje do pracy: pedagoga specjalnego, pedagoga specjalnego – terapeuty, asystenta osoby z niepełnosprawnością intelektualną 

data ostatniej modyfikacji: 2018-07-25 11:21:12
Komentarze
 
Polityka Prywatności