Studia - artykuły

Uniwersytet Gdański w rankingu Times Higher Education

W opublikowanym w październiku br. rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Social Science 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się po raz pierwszy i od razu na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w szóstej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w zakresie nauk społecznych. Ranking uwzględniał 13 wskaźników określających efektywność działania uczelni w obszarze nauk społecznych, obejmującym socjologię, geografię, nauki polityczne, stosunki międzynarodowe oraz nauki o komunikacji i mediach.

Na krajowym podium oprócz Uniwersytetu Gdańskiego znalazły się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1. miejsce) i Uniwersytet Warszawski (2. miejsce).

Uniwersytet Gdański to jedyna uczelnia z Pomorza, które znalazła się w tej odsłonie rankingu THE. Nauki o edukacji, prawo oraz psychologia będą oceniane w osobnych rankingach

Times Higher Education World University Ranking jest jednym z trzech najbardziej cenionych i najszerzej komentowanych rankingów szkół wyższych na świecie – obok Academic Ranking of World Universities (tzw. rankingu szanghajskiego) oraz QS World University Rankings.

Więcej informacji o rankingu znajduje się pod linkiem


data ostatniej modyfikacji: 2018-10-25 10:11:52
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
boks.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM przy ul. ks. Trojdena
miniatura UNS - studia licencjackie Pedagogika
miniatura SGGW

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
 
Polityka Prywatności