Studia - artykuły

Studia EMBA na UMK z prestiżową akredytacją

Program studiów Executive Master of Business Administration, realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, uzyskał prestiżową akredytację The Association of MBAs (AMBA), organizacji będącej jednym z wiodących autorytetów w dziedzinie kształcenia biznesowego.

Akredytacja AMBA potwierdza najwyższy poziom osiągnięć w zakresie kształcenia biznesowego i jest przyznawana tylko najlepszym studiom w dziedzinie zarządzania. Posiadają ją programy Master of Business Administration (MBA), Master of Business Management (MBM) oraz Doctor of Business Administration (DBA) tylko w 2% najlepszych szkół biznesu na świecie.

W Polsce akredytacją AMBA wyróżniono dotąd jedynie studia realizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego, Politechnikę Gdańską, Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Warszawski. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest jedyną uczelnią publiczną w Polsce oferującą studia EMBA akredytowane zarówno przez AACSB, jak i AMBA.

Surowe kryteria oceny AMBA gwarantują, że akredytację osiągają tylko programy, które wykazują najwyższe standardy w kształceniu, programach nauczania i interakcjach słuchaczy. Wyróżnienie ma zasięg międzynarodowy, a organizacja współpracuje z nauczycielami akademickimi w czołowych instytucjach edukacyjnych na całym świecie, aby stale aktualizować kryteria akredytacji i utrzymywać unikatowe, dogłębne i szczegółowe podejście.

Po uzyskaniu akredytacji przez WNEiZ studenci EMBA na UMK mogą dołączyć do globalnej społeczności członków AMBA, obejmującej ok. 37 000 studentów i absolwentów w ponad 150 krajach, w celu nawiązania kontaktów czy rozwoju kariery.

Program EMBA na UMK jest realizowany od 2000 roku. W ramach dotychczas zrealizowanych dwunastu edycji ukończyło go 310 osób, a kolejnych 45 jest jego słuchaczami w bieżących dwóch edycjach. XIV edycja studiów została zainaugurowana 26 października.


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-07 14:36:56
Komentarze
Ostatnie:
23.11.2018 13:19
Dodał(a): ~Kuba_Leszczynski
Przede wszystkim gratulujemy! Od dawna wiadomo, że akredytacje potwierdzają wysoką jakość kształcenia. Cieszy nas fakt, że liczba programów EMBA z Polski właśnie z tą akredytacją wzrasta każdego roku. Osoby zainteresowane innymi programami z akredytacją zachęcam do wizyty na: https://www.mbaportal.pl/pl-PL/mbaprogram/acreditation/association-of-mbas

Przegląd uczelni w Polsce
WSPA_rekrutacja_220.png
WSZUiE-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa Wydział Zamiejscowy w Chorzowie - 8
miniatura
miniatura Rektor ze studentami

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
 
Polityka Prywatności