Studia - artykuły

tag
Są jeszcze wolne miejsca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. 8 sierpnia Uczelnia rozpoczyna dodatkowy nabór na wybrane kierunki studiów.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jako jedyna polska uczelnia dołączył do stowarzyszenia Young European Research Universities Network (YERUN) i wraz z 22 innymi uczelniami będzie uczestniczyć w kształtowaniu polityk europejskich w zakresie badań, innowacji i edukacji.
Prof. Katharina Boguslawski oraz prof. Piotr Wcisło z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK zostali laureatami europejskich grantów ERC (European Research Council). To prestiżowe wyróżnienie wiąże się nie tylko z dużymi pieniędzmi na badania, ale jest przede wszystkim globalnie rozpoznawalnym znakiem jakości uczonego.
W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy" Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu utrzymał swoją silną pozycję piątego uniwersytetu w kraju, a w zestawieniu wszystkich uczelni awansował o cztery oczka.
W ramach programu "Solidarni z Ukrainą" ukraińscy doktoranci i doktorantki mogą na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu kontynuować prace związane z przygotowaniem rozprawy doktorskiej.
Nadanie profesorowi Martinowi Kramerowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uświetniło obchody Święta Uniwersytetu, które uczelnia celebruje 19 lutego, w dniu urodzin swojego patrona. Tegoroczne uroczystości odbyły się w formule hybrydowej.
Zostały już tylko ostatnie wolne miejsca na podyplomowe studia dokształcające dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie edukacji informatycznej. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Około 400 studentów zagranicznych z blisko 40 krajów 1 października rozpocznie studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza wszystkich przyszłych maturzystów na Pomorski i Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2021, który odbędzie się 24 września w godz. 9:00-15:00 online.
Medycyna, prawo i psychologia stanęły na podium kierunków, które cieszyły się największym zainteresowaniem podczas rekrutacji na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Cognitive Science oraz International Politics and Diplomacy to dwa nowe kierunki studiów II stopnia prowadzone w języku angielskim, które pojawiły się w ofercie UMK.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz kolejny został ujęty w renomowanym QS World University Rankings.
19 lutego, w dniu urodzin swojego patrona, UMK obchodził Święto Uniwersytetu. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie odbyły się jednak zwyczajowe uroczystości. - Sposób, w jaki obchodzono w tym roku Święto Uniwersytetu, jest symbolem tych wszystkich ograniczeń i wyrzeczeń, z którymi musimy godzić się od miesięcy - mówi JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala w okolicznościowym wystąpieniu.
Konsorcjum YUFE jako pierwszy spośród uniwersytetów europejskich ogłasza swoje pierwsze kroki w kierunku stworzenia wspólnego europejskiego dyplomu.
YUFE uruchamia wirtualny kampus umożliwiający studentom studiowanie online na 10 europejskich uniwersytetach.
1 października Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurował nowy rok akademicki. - Musimy nieustannie dbać o poziom badań naukowych i tworzyć dla nich coraz lepsze warunki - podkreślił w swoim wystąpieniu nowy rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala. - Moim szczególnym zobowiązaniem będzie dbanie o równomierny rozwój Uniwersytetu oraz jego wewnętrzną integrację.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprezentuje swoją ofert studiów podczas Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów. Wydarzenie organizowane przez wydawnictwo „Perspektywy” odbędzie się 25 września, po raz pierwszy w formule online.
Po przystąpieniu do inicjatywy YUFE w grudniu 2018 roku, a następnie od czerwca 2019 roku w niesieniu wkładu do projektu YUFE jako partner stowarzyszony, Uniwersytet Mikołaja Kopernika z dumą ogłasza, że stałe wysiłki i aktywne zaangażowanie zaowocowały obecnie zmianą statusu na pełnoprawnego członka konsorcjum YUFE. W ten sposób Uniwersytet Mikołaja Kopernika zrównuje się z innymi uczelniami członkowskimi z Belgii, Cypru, Anglii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski i Hiszpanii, a tym samym podejmie eszcze większą odpowiedzialność za współtworzenie pierwszego europejskiego uniwersytetu przyszłości otwartego dla lokalnych i międzynarodowych studentów ze wszystkich środowisk.
2 czerwca rozpocznie się elektroniczna rejestracja na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zapisy na większość kierunków potrwają do 18 sierpnia.
Na stronie internetowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ukazały się nowe rozporządzenia dotyczące kształcenia studentów i pracy administracji po 1 czerwca.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności