Studia - artykuły

tag
19 lutego, w dniu urodzin swojego patrona, UMK obchodził Święto Uniwersytetu. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie odbyły się jednak zwyczajowe uroczystości. - Sposób, w jaki obchodzono w tym roku Święto Uniwersytetu, jest symbolem tych wszystkich ograniczeń i wyrzeczeń, z którymi musimy godzić się od miesięcy - mówi JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala w okolicznościowym wystąpieniu.
Konsorcjum YUFE jako pierwszy spośród uniwersytetów europejskich ogłasza swoje pierwsze kroki w kierunku stworzenia wspólnego europejskiego dyplomu.
YUFE uruchamia wirtualny kampus umożliwiający studentom studiowanie online na 10 europejskich uniwersytetach.
1 października Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurował nowy rok akademicki. - Musimy nieustannie dbać o poziom badań naukowych i tworzyć dla nich coraz lepsze warunki - podkreślił w swoim wystąpieniu nowy rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala. - Moim szczególnym zobowiązaniem będzie dbanie o równomierny rozwój Uniwersytetu oraz jego wewnętrzną integrację.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprezentuje swoją ofert studiów podczas Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów. Wydarzenie organizowane przez wydawnictwo „Perspektywy” odbędzie się 25 września, po raz pierwszy w formule online.
Po przystąpieniu do inicjatywy YUFE w grudniu 2018 roku, a następnie od czerwca 2019 roku w niesieniu wkładu do projektu YUFE jako partner stowarzyszony, Uniwersytet Mikołaja Kopernika z dumą ogłasza, że stałe wysiłki i aktywne zaangażowanie zaowocowały obecnie zmianą statusu na pełnoprawnego członka konsorcjum YUFE. W ten sposób Uniwersytet Mikołaja Kopernika zrównuje się z innymi uczelniami członkowskimi z Belgii, Cypru, Anglii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski i Hiszpanii, a tym samym podejmie eszcze większą odpowiedzialność za współtworzenie pierwszego europejskiego uniwersytetu przyszłości otwartego dla lokalnych i międzynarodowych studentów ze wszystkich środowisk.
2 czerwca rozpocznie się elektroniczna rejestracja na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zapisy na większość kierunków potrwają do 18 sierpnia.
Na stronie internetowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ukazały się nowe rozporządzenia dotyczące kształcenia studentów i pracy administracji po 1 czerwca.
Dr Agata Karska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej została powołana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do nowego składu Komitetu Polityki Naukowej. Nowa kadencja KPN rozpocznie się 1 czerwca 2020 r., a zakończy 31 maja 2022 r.
17 projektów naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzyma finansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 i PRELUDIUM BIS 1.
Prof. Andrzej Sokala spotkał się 30 kwietnia z osobami, które zaprosił do współpracy w kierowaniu Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w rozpoczynającej się w październiku nowej kadencji rektorskiej. - Wiemy, że czekają nas trudne lata, ale nie wiemy jak trudne. Tym bardziej cieszę się, że mimo trudności udało nam się, jako pierwszej uczelni publicznej w kraju, powołać władze rektorskie na nową kadencję - mówił rektor elekt wręczając powołania.
Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu będą wytwarzane przyłbice dla ochrony personelu medycznego. Uczelnia będzie też przekazywać do swoich szpitali maseczki jednorazowe.
Prof. dr hab. Bogusław Buszewski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jako pierwszy w historii naukowiec UMK został członkiem zwyczajnym Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki.
7 listopada w Brukseli zainaugurowano Inicjatywę Uniwersytetów Europejskich. Jej częścią jest konsorcjum Młodych Uniwersytetów dla Europy Przyszłości (Young Universities for the Future of Europe - YUFE), do którego należy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedna z 10 polskich uczelni - uzyskał status uczelni badawczej i staje przed historyczną szansą rozwoju.
Do czwartku 11 lipca potrwa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2019/2020.
Hubert Jóźwiak, student Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK zwyciężył w konkursie o Złoty Medal Chemii, organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Hubert otrzymał także nagrodę finalistów, czyli wyróżnienie przyznawane przez pozostałych uczestników konkursu.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się w czołówce polskich uczelni sklasyfikowanych w ogłoszonej właśnie dziedzinowej odsłonie rankingu Times Higher Education – jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingów szkół wyższych.
Program studiów Executive Master of Business Administration, realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, uzyskał prestiżową akredytację The Association of MBAs (AMBA), organizacji będącej jednym z wiodących autorytetów w dziedzinie kształcenia biznesowego.
Specjalności z oferty Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostały odnotowane w prestiżowym zestawieniu najlepszych kierunków biznesowych świata Eduniversal.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności