Studia - artykuły

#lepszastrona, czyli nowe strony internetowe Wyższych Szkół Bankowych

Nowe strony WSB

Grupa Wyższych Szkół Bankowych (WSB) ma nowe strony internetowe. Zmieniły się witryny wszystkich uczelni, zlokalizowanych w dziewięciu miastach Polski, oraz wspólna strona grupy. Nowe strony są responsywne, zgodne z zasadami web usability oraz zintegrowane z systemami CRM, Marketing Automation i Google Analytics. Trwający ponad dwa lata proces redesignu wsparły m.in. firmy: Ideacto, Bluerank oraz Web Design Solutions.

- Już na etapie projektowania stron myśleliśmy głównie o użytkownikach mobilnych. Nasi obecni i przyszli studenci głównie za pomocą telefonów przeglądają strony internetowe, dlatego ich responsywność była dla nas tak kluczowa. Od samego początku założyliśmy też, że strony powinny w sposób wizualny przedstawiać naszą markę, dlatego zadbaliśmy, aby miały więcej zdjęć, infografik i filmów video. Naszym benchmarkiem były firmy sprzedające usługi (banki, telecomy) oraz rozwiązania wykorzystywane w e-commerce.  Przy okazji skróciliśmy i ujednoliciliśmy wszystkie opisy. Z jednej strony chcieliśmy pokazać bogatą ofertę studiów i zakres naszej działalności, a z drugiej uniknąć dublowania informacji. To był bardzo rozbudowany projekt - tak naprawdę zmienialiśmy dziewięć stron internetowych dla dziewięciu uczelni jednocześnie – mówi Anna Czarkowska, dyrektor marketingu w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.

Wszystkie zmiany wyglądu stron, ich układ oraz stopień intuicyjności zostały najpierw poddane badaniom fokusowym. Dzięki temu, w finalnej wersji projektu, pojawiło się kilka nowych elementów, takich jak blog ekspercki czy panel webinarów i filmów video. W warstwie wizualnej graficy wykorzystali nowe trendy w designie, dopasowując je odpowiednio do grupy docelowej i  zmienionego wcześniej layoutu. Wszystko po to, aby wesprzeć optymalną ścieżkę zakupową użytkownika.

- Redesign serwisów Wyższych Szkół Bankowych to efekt wielu miesięcy współpracy kilkunastu specjalistów. Dzięki projektowaniu zorientowanym na użytkownika, udało nam się zidentyfikować problematyczne obszary poprzedniej wersji, a następnie wdrożyć zmiany służące studentom i przyszłym kandydatom. W pracach aktywnie uczestniczył zespół badawczy, odpowiedzialny za testy użyteczności, co pozwoliło nam jeszcze lepiej poznać potrzeby użytkowników. W codziennej pracy wykorzystano UX plany, czyli specjalne dokumenty, w których powstawały koncepcje kluczowych widoków oraz ich docelowe treści. Warstwa wizualna serwisów powstała na bazie dokumentu style guide, w którym określono zasady projektowania elementów graficznych. Nowa odsłona WSB reprezentuje wartości, którymi kieruje się uczelnia, czyli propagowanie idei work-life balance i bycie otwartym na potrzeby studentów – mówi Robert Czekański, senior UX designer w Ideacto.

Zmiana wyglądu i zawartości stron internetowych Grupy Wyższych Szkół Bankowych jest częścią większego projektu, prowadzonego  od dwóch lat. W tym czasie zmienił się nie tylko layout i funkcjonalność witryny internetowej, ale także materiały reklamowe, sposób prezentacji zdjęć i komunikacja marki w warstwie słownej.

Więcej na: #lepszastrona


data ostatniej modyfikacji: 2018-12-07 16:57:50
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
uwm_220_pl.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Dar Młodzieży
miniatura

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220.gif
 
Polityka Prywatności