W Akademii Leona Koźmińskiego powstaje Laboratorium Bloomberga

Od października 2019 roku studenci i wykładowcy studiów licencjackich i magisterskich z finansów i rachunkowości będą korzystać z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Otrzymają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie.

Dzięki temu rozwiązaniu nauka w naszej uczelni będzie oparta o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie. Ten sam serwis Bloomberga odbierają największe banki, instytucje finansowe, biznes i media. To jeszcze bardziej wzmocni naszą ofertę edukacyjną – mówi dr Błażej Podgórski, wykładowca finansów i opiekun Laboratorium Bloomberga w ALK.

Już teraz finanse i rachunkowość w Koźmińskim są zaliczane do najlepszych tego typu studiów na świecie. W globalnym rankingu „Financial Times", w którym bada się programy studiów magisterskich i kariery ich absolwentów, kierunek prowadzony przez ALK znalazł się na 17. miejscu na świecie. Posiada on również ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej, jest certyfikowany przez międzynarodowe organizacje profesjonalne: CIMA, ACCA, CFA Institute oraz jest partnerem akademickim organizacji zrzeszającej profesjonalistów inwestycji alternatywnych CAIA i Global Association of Risk Professionals (GARP), a wspierają go firmy Accenture, BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs, KPMG, S&P.

- Stawiamy na nowoczesne i praktyczne kształcenie przyszłych finansistów – mówi prof. Paweł Mielcarz, kierownik Katedry Finansów w ALK. – Świat finansów nie funkcjonuje bez szybkiego dostępu do specjalistycznej wiedzy, newsów, kursów notowań, dlatego obsługa terminali Bloomberga jest obecnie umiejętnością oczekiwaną przez pracodawców w tym sektorze. Około 950 najlepszych uczelni na świecie korzysta z serwisu Bloomberga, a my już w październiku otwieramy laboratorium finansowe oparte o technologię firmy Bloomberg.

Terminale Bloomberga dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu pozwalają odbierać informacje z rynków finansowych w czasie rzeczywistym, a także zapewniają dostęp do danych historycznych. Dziennikarze agencji działający w 120 krajach dostarczają informacji i analiz biznesowych, na których opierają swoje strategie inwestycyjne firmy i instytucje rynku finansowego. Serwis dedykowany uczelniom pozwala również na wykorzystanie narzędzi edukacyjnych i badawczych.

Bloomberg jest największą na świecie agencją informacyjną z obrotami rzędu 10 mld dolarów rocznie, która specjalizuje się w dostarczaniu informacji o rynkach finansowych. Siedziba firmy znajduje się w Nowym Jorku. Bloomberg został założony w 1981 r. przez Michaela Bloomberga, biznesmena i polityka, byłego burmistrza Nowego Jorku, który zaliczany jest do najbogatszych ludzi na świecie.

Laboratorium Bloomberga w Akademii Leona Koźmińskiego zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 w ramach projektu Akademia 4.0 – Zintegrowany System Podnoszenia Jakości w ALK.

Założona w 1993 roku Akademia Leona Koźmińskiego według rankingu „Perspektyw” jest jedną z trzech najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce oraz wieloletnim liderem uczelni niepublicznych. Kształci się w niej na studiach dyplomowych ponad 6000 studentów. Studia są prowadzone zarówno w języku polskim, jak i w angielskim, dzięki czemu 25% słuchaczy stanowią cudzoziemcy z ponad 70 krajów. Oprócz własnych kierunków i specjalności uczelnia prowadzi również studia typu double degree w kooperacji z partnerami zagranicznymi. W przypadku kierunku finanse i rachunkowość są to: Lisbon School of Economics and Management, University of Porto, ESSCA i SKEMA Business School.


data ostatniej modyfikacji: 2019-08-13 09:45:29
Komentarze
 
Polityka Prywatności