Studia Executive MBA w Koźmińskim w światowym rankingu

Ranking_Financial_Times_2019_EMBA_Kozminski_na_61._miejscu - 13 miejsc_wyzej_niz_w_2018

„Financial Times” przygotował ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Dominują w nim programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się znane szkoły biznesu: HEC, LBS, ESCP Europe, Insead, Iese, IE, IMD oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale. Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

– Na sukces studiów Executive MBA w Koźmińskim składają się osiągnięcia zawodowe kolejnych grup absolwentów. Są to najstarsze studia tego typu w Polsce, które prowadzimy nieprzerwanie od 1989 roku. Ukończyło je ponad 5 tysięcy osób – mówi prof. Witold T. Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. „FT” podaje, że kryteria zarobków absolwentów i wzrostu zarobków po ukończeniu studiów są najwyżej punktowane. Nie dotyczy to osób pracujących w sektorze publicznym i w NGO. Ranking uwzględnia też umiędzynarodowienie studiów i różnorodność w grupie słuchaczy i wykładowców.

Studia EMBA w Koźmińskim dostarczają wiedzy ze wszystkich obszarów związanych z zarządzaniem, od finansów, organizacji produkcji, przez marketing, HR, nowe technologie po rozwój osobisty i doskonalenie cech przywódczych. Wykorzystywane są elementy grywalizacji. Na naukę trzeba zarezerwować sporo czasu: same zajęcia to 600 godzin dydaktycznych w półtora roku i tygodniowy wyjazd studyjny do partnerskiej uczelni ESCP Europe. Trudno jednak w krótszym trybie przyswoić ogrom materiału, poznać i przetestować narzędzia i jeszcze znaleźć przestrzeń na samodoskonalenie. Dlatego wśród słuchaczy coraz częściej pojawiają się prywatni przedsiębiorcy, którzy w kształceniu widzą szansę na rozwój swoich firm. Większość studentów stanowią osoby nastawione na karierę korporacyjną. Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie kilkuletniego doświadczenia zawodowego i zdanie egzaminu kwalifikacyjnego GMAT.

Absolwentów EMBA Koźmińskiego charakteryzuje wyjątkowe przywiązanie do uczelni. Tradycją stały się wspólne, doroczne wyjazdy integracyjne połączone z wykładami i uroczyste spotkania wigilijne. – To, że udało się stworzyć taką zaangażowaną społeczność absolwentów jest unikalną cechą naszego programu. Jesteśmy z tego bardzo dumni. W grudniu br. też organizujemy wigilię MBA, którą wyjątkowo połączyliśmy z obchodami 30-lecia programu. Wspólnie dokonamy retrospekcji, przypomnimy nasze początki i porozmawiamy z absolwentami wszystkich edycji. Spotkanie będzie okazją do podsumowań i do networkingu – mówi Sylwia Hałas-Dej, zastępca dyrektora studiów EMBA w Koźmińskim.

Znaczenie studiów MBA w polskiej gospodarce rośnie z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu specjalistyczne wykształcenie menedżerskie na poziomie podyplomowym nie było kluczowym wymogiem w rekrutacji na najwyższe stanowiska menedżerskie. Dziś posiadanie dyplomu MBA warunkuje udziału w konkursach na posadę prezesa, zarówno w firmach prywatnych, jak i tych z udziałem skarbu państwa.

Gdzie na świecie warto studiować MBA? Ranking „FT” podpowiada nie tylko, jakie uczelnie uzyskały najwyższą ocenę, ale też, w jakim kraju występuje największy popyt na tego typu edukację, a więc na menedżerów. Tu niewątpliwie wygrywają Chiny.

Link do rankingu FT

Link do programu EMBA w Akademii Leona Koźmińskiego


Czołówka światowa studiów Executive MBA w rankingu „FT” z 18 listopada 2019 r.

1

HEC Paris

France/Qatar/China

2

Kellogg/HKUST Business School

China

3

Trium: HEC Paris/LSE/NYU: Stern

France/UK/US/China

4

EMBA-Global Asia: Columbia/HKU/LBS

US/China/UK

5

Ceibs

China/Switzerland/Ghana

6

EMBA-Global: Columbia/LBS

US/UK

7

Washington University: Olin

US/China

8

London Business School

UK/UAE

9

Tsinghua University/Insead

China/Singapore

10

University of Oxford: Saïd

UK

11

Shanghai Jiao Tong University: Antai

China

12=

Iese Business School

Spain/US

12=

Arizona State University: Carey

US

14

ESCP Europe

FR/GB/DE/ES/IT/LB

15

MIT: Sloan

US

16

IE Business School

Spain

17

Yale School of Management

US

18

University of Cambridge: Judge

UK

19

Insead

France

20

IMD Business School

Switzerland61Kozminski UniversityPolanddata ostatniej modyfikacji: 2019-11-18 12:17:01
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
boks_220.gif
boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Dar Młodzieży
miniatura

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
 
Polityka Prywatności