Edukacja zdalna w WSPiA jak misja Apollo 11 - podsumowanie

W nowym roku akademickim 2020/2021 WSPiA rozpocznie zajęcia w systemie mieszanym. W pierwszych miesiącach cześć zajęć odbywać się będzie w formie on-line z możliwością udziału w wykładach „hybrydowych” pozostałe w formie stacjonarnej. Rozważane są także inne możliwości w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Na wszystkie WSPiA jest bardzo dobrze przygotowana. Pokazuje to podsumowanie semestru letniego zrealizowanego w całości w systemie edukacji zdalnej.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa od początku zawieszenia zajęć z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 rozpoczęła realizacje dydaktyki w systemie zdalnym. Dzięki temu znalazła się w gronie niewielu uczelni, które wprowadziły rozwiązania systemowe pozwalające na pracę ze studentami. Zajęcia organizowane były za pomocą różnych narzędzi elektronicznych. Przede wszystkim były to platformy do edukacji zdalnej takie jak: eduRoom, Teams, Zoom, Skype i Youtube. Studenci otrzymywali także materiały do nauki w EDUKATORZE – stworzonym przez WSPiA asystencie on-line, a egzaminy zdawali za pośrednictwem narzędzi dostępnych na platformie Microsoft 365. Dzięki temu WSPiA zrealizowała praktycznie 100% zajęć zaplanowanych w semestrze letnim w roku akademickim 2019/2020.

Najlepiej podsumowanie pokazują liczby! WSPiA zorganizowała blisko 10 tys. zajęć on-line, studenci otrzymali blisko 20 tys. plików z materiałami do nauki i 715 nagranych wykładów. W zimowej i letniej sesji egzaminacyjnej w WSPiA powstało ponad 600 zdalnych egzaminów testowych. Dało to zwrotnie prawie 17 tys. indywidualnych wyników.

Apollo 11

Jak to zobrazować? Porównajmy edukację zdalną w WSPiA do pierwszego lotu na księżyc i słynnej misji statku Apollo 11, która trwała 195 godzin 18 minut 35 sek.

Nagrane wykłady

W semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 wykładowcy WSPIA nagrali 715 wykładów udostępnionych na kanale Youtube. Łącznie jest to 33 050 minut, czyli 734 godziny lekcyjne. Oglądnięcie całości zajęłoby 23 dni. Jest to blisko tyle, co 3 wyprawy na księżyc i z powrotem.

Zajęcia na żywo

Zorganizowaliśmy 9667 zajęć live na platformie Teams, Zoom i eduRoom. Daje to imponujący wynik 1 mln 450 tys. minut, czyli około 32 223 godzin lekcyjnych. W tym czasie Apollo 11 mógłby wykonać 124 wyprawy na księżyc i z powrotem.

EDUKATOR i sesja

W zimowej sesji egzaminacyjnej odbyły się 302 egzaminy testowe w formie on-line. Studenci otrzymali 2315 indywidualnych testów w ramach systemu SBS – step by step. W kolejnej letniej sesji egzaminacyjnej odbyło się 309 egzaminów testowych. Zwrotnie dało to 16 713 wyników egzaminów.

W edukacji zdalnej bardzo pomocny był także EDUKATOR studenta WSPiA, jedyne takie narzędzie ułatwiające i wspierające zdobywanie wiedzy i naukę tematów. W semestrze letnim w EDUKATORZE studenci WSPiA otrzymali 19 tys. plików. Ich łączna waga to 5 GB. Statek Apollo 11 dysponował jedynie 74 kB miejsca na dysku. Żeby zgromadzić dane z naszych wykładów potrzeba: 66 486 takich statków kosmicznych.

Tak! Jesteśmy przygotowani!

Te statystyki najlepiej pokazują, że WSPiA jest bardzo dobrze przygotowana do nowego roku akademickiego i rozpoczęcia go przy użyciu narzędzi do edukacji zdalnej. Uczelnia nadal korzystać będzie z platformy Microsoft Teams oraz Zoom. Studenci nadal będą mieli darmowy dostęp do wszystkich usług w ramach platformy Microsoft 365.

data ostatniej modyfikacji: 2020-08-06 09:31:27
Komentarze
 
Polityka Prywatności