Bezpieczeństwo to w dzisiejszym świecie kluczowy element sprawnego zarządzania firmami i instytucjami. Świadomość zagrożeń rośnie, a wraz z nią zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów. Stanowiska pracy z sektora analizy danych, cyberbezpieczeństwa czy zarządzania bezpieczeństwem od lat wymieniane są też jako zawody przyszłości [1].
Wychodząc naprzeciw trendom rynkowym i zapotrzebowaniu na wysokiej klasy specjalistów, warszawska uczelnia Collegium Civitas prowadzi rekrutację na kolejną edycję studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa. Studia podyplomowe Analiza informacji w zarządzaniu bezpieczeństwem to najlepszy sposób zdobycia lub uaktualnienia wiedzy kierunkowej dla osób zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa lub planującymi karierę w tym obszarze.
Na studiach Analiza informacji w zarządzaniu bezpieczeństwem
słuchacze poznają metody i techniki analizy informacji, ze
szczególnym uwzględnieniem analizy, planowania i decydowania w
obszarze zarządzania bezpieczeństwem. Zajęcia mają wymiar
praktyczny, w dużej mierze oparty o analizę przypadków, która
pozwala pokazać, jak zastosować metody i techniki, także
operacyjne, w konkretnych sytuacjach. Kadra dydaktyczna to grono
ekspertów na co dzień związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem:
prawników oraz ekspertów ds. bezpieczeństwa i terroryzmu.
W trakcie rocznych studiów słuchacze zapoznają się z nowoczesnymi metodami i technikami analizy informacji, poznając m.in. praktyczne znaczenie geoinformacji w zarządzaniu bezpieczeństwem, psychologiczne aspekty przetwarzania informacji, metodologię analizy informacji i sposoby wykorzystania otwartych źródeł informacji. Zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa państwa – m.in. systemu bezpieczeństwa narodowego, militarnego i pozamilitarnego, a także międzynarodowego – oraz kompetencje zarządcze, takie jak zarządzanie zespołami analitycznymi, zarządzanie kryzysowe czy zarządzanie bezpieczeństwem.
Dzięki temu absolwenci studiów podyplomowych Analiza informacji w zarządzaniu bezpieczeństwem w Collegium Civitas zostają wyposażeni w wiedzę i umiejętności w zakresie analizy ryzyka, analizy decyzyjnej, a także bezpieczeństwa w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Są gotowi do podjęcia pracy w służbach bezpieczeństwa i porządku publicznego, służbach specjalnych, administracji państwowej i samorządowej, think-tankach, firmach konsultingowych i doradczych, centrach analitycznych czy wywiadowniach gospodarczych.
Szczegółowe informacje nt. studiów dostępne są na stronie: https://www.civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/analiza-informacji-w-zarzadzaniu-bezpieczenstwem-podyplomowe/opis-analiza-informacji-w-zarzadzaniu-bezpieczenstwem-podyplomowe
Rekrutacja trwa!
[1] https://www.forbes.pl/kariera/zawody-przyszlosci-zobacz-gdzie-bedzie-praca/5mvx4ts