Zdaj angielski na 100% z Koźmińskim! – cykl zajęć dla licealistów przygotowujący do matury z j. angielskiego.

Zapraszamy wszystkich licealistów, którzy przygotowują się do matury z języka angielskiego na cykl 10 zajęć, które Wam w tym pomogą. Kurs kładzie nacisk na mówienie, słuchanie i czytanie, a także pozwoli rozwinąć ogólne słownictwo i gramatykę oraz wykluczyć typowe błędy popełniane przez uczniów. Spotkania online poprowadzi native speaker Jon Sidor, Amerykanin, który od 10 lat z powodzeniem przygotowuje uczniów w każdym wieku do różnych egzaminów. Zajęcia będą się odbywały w każdy czwartek o godzinie 14:00 od 25 lutego do 29 kwietnia 2021.

  1. Let's have fun! – 25.02 godz. 14:00

Uczniowie nauczą się jak opisywać samych siebie. Zgromadzą słownictwo związane z własnymi pasjami i hobby. Zapoznają się również z idiomami, za pomocą których będą mogli przedstawić pozytywne emocje.

  1. Your dream vacation – 04.03. godz. 14:00

Podczas tej lekcji nauczymy się rozmawiać na tematy związane z podróżami. Dowiemy się, jak opowiadać o wydarzeniach z przeszłości, korzystając z czasu Past Simple. Podkreślone zostaną różnice między British a American English.

  1. I love gadgets – 11.03, godz. 14:00

Uczniowie przedyskutują role i oblicza otaczającej ich technologii. Omówiona zostanie gramatyka związana z trendami za pomocą czasu Present Continuous. Zaprezentowane zostanie słownictwo dotyczące technologii i współczesnego slangu.

  1. Mmm, delicious foods – 18.03, godz. 14:00

W trakcie tego spotkania powtórzymy słownictwo związane z jedzeniem. Nauczysz się opisywać swoje ulubione potrawy i napoje. Wzbogacisz swoje słownictwo o przymiotniki pozytywne i negatywne, a także idiomy związane z jedzeniem.

  1. What's your favorite movie? – 25.03, godz. 14:00

Po tej lekcji bez problemu opiszesz swój ulubiony film, program telewizyjny, a także piosenki i książki. Porozmawiamy o popularnych cytatach z filmów. Omówimy także gramatykę związaną z zastosowaniem porównań.

  1. All about family – 01.04, godz. 14:00

Uczestnicy zajęć nauczą się rozmawiać o innych ludziach: ich wyglądzie i osobowości. Zaprezentowane zostanie słownictwo na temat miłości oraz idiomy opisujące życie i śmierć.

  1. Run! Jump! Play! Sports! – 08.04, godz. 14:00

Uczniowie nauczą się opisywać różne aktywności fizyczne. Omówione zostaną czasowniki opisujące czynności oraz słownictwo związane z poszczególnymi rodzajami sportów. Przedstawione zostaną wyrażenia dotyczące ryzyka i niebezpieczeństwa.

  1. I wish....Future dreams and plans – 15.04, godz. 14:00

Na tej lekcji zrobimy przegląd czasów przyszłych. Będziesz mieć szansę przedstawić swoje plany na przyszłość, niezależnie od tego, czy dotyczą podjęcia studiów, kariery zawodowej, czy zmian osobistych. Wzmocnisz swoje umiejętności związane ze zgadywaniem i przewidywaniem stosując język angielski.

  1. Fun facts about the United States – 22.04, godz. 14:00

Uczniowie nauczą się omawiać cechy kulturowe i stereotypy. Poruszymy tematy pozytywne i negatywne, ciekawe lub zaskakujące elementy kultury polskiej i amerykańskiej. Poznamy pokrewne i fałszywe pokrewne istniejące między językiem polskim i angielskim.

  1. Let's go outside! The great outdoors – 29.04, godz. 14:00

Uczniowie nauczą się opisywać otaczający ich świat przyrody poprzez słownictwo związane z takimi tematami jak zwierzęta, środowisko i ekologia. Przedstawione zostaną popularne idiomy o zwierzętach.


data ostatniej modyfikacji: 2021-02-22 10:59:47
Komentarze
 
Polityka Prywatności