Studiuję zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe - na swoją przyszłość pracuję już dzisiaj

Kamil Ulanecki

Rozmowa Wiktorii Owsińskiej z Kamilem Ulaneckim, studentem drugiego roku zarządzania informacją i publikowania cyfrowego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Rozmowa na temat wyboru uczelni, kierunku studiów, ale też planów zawodowych.

Skąd dowiedziałeś się o Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie?

Od zawsze wiedziałem, że chcę studiować w Krakowie, w dużym mieście, prawdziwie akademickim. Pochodzę z pięknego, małopolskiego miasta Tarnów. Kiedy przyszedł czas, aby wybrać szkołę wyższą, przeglądałem strony uczelni i ich oferty. Mój wybór padł na UP.

Czy brałeś pod uwagę studia na innym kierunku niż zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe?

Tak, brałem pod uwagę studia na kierunku architektura informacji. Natomiast po długim namyśle uznałem, że zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe to kierunek, który najbardziej łączy się z moimi zainteresowaniami. Zaryzykowałam i tak stałem się studentem tego kierunku.

Czego uczysz się na tym kierunku?

Pozyskuję szeroką wiedzę humanistyczną i praktyczne umiejętności, które dotyczą działalności informacyjnej, przetwarzania i organizacji informacji cyfrowej. Uczę się również o procesach związanych z funkcjonowaniem publikacji cyfrowych. Wiele zajęć związanych jest ściśle z obszarem moich zainteresowań, jakimi są social media.

Czy jesteś zadowolony z jakości studiów na UP?

Jestem zadowolony. Myślę, że wykładowcy uczą na odpowiednim poziomie i dostosowują się do grupy studentów. Moimi ulubionymi zajęciami są laboratoria z SEO (pozycjonowanie stron internetowych). Dzięki zaangażowaniu i pasji wykładowcy, którą wkłada w swoją pracę, z przyjemnością uczę się różnych aspektów marketingu internetowego.

Jakie widzisz największe zalety i wady UP?

Bez wątpienia miła atmosfera panująca na uczelni jest zaletą. Ponad to wykładowcy, którzy podchodzą do studenta w sposób indywidualny i ludzki. Za wadę w obecnych czasach, kiedy jesteśmy zadni na naukę zdalną, uznaję lekkie problemy komunikacyjne z częścią prowadzących zajęcia.

Co chciałbyś robić za 5 lat? Jak uczelnia Ci w tym pomoże?

Uczelnia daje mi tak zwane koło zapasowe i podstawową wiedzę, która mnie interesuje. Aktualnie również poza uczelnią rozwijam się w kierunkach, które mnie ciekawią. Działam z osobami znaczącymi w branży, tworząc coś swojego. Mam nadzieję, że za parę lat będę mieć własną firmę i zgraną grupę pracowników z którymi będziemy opracować projekty w mediach społecznościowych i platformie YouTube.

Gdzie chciałbyś pracować po studiach?

Tak jak wspominałem wyżej, już dbam o swoją przyszłość i "zawód" - współpracuje z influencerami, tworzę projekty, rozwijam się. Niestety ze względu na umowę poufności nie mogę zdradzić jakie to projekty czy współprace.

Jaką masz radę dla tegorocznych maturzystów odnośnie wyboru uczelni i kierunku studiów?

W czasie rekrutacji na studia, zachowaj spokój i opanowanie. Tylko wtedy będziesz myślał rozsądnie i z pewnością dokonasz dobrego wyboru.


data ostatniej modyfikacji: 2021-05-13 13:52:33
Komentarze
 
Polityka Prywatności