Znajdź nas na    

Psychodietetyka - nowy kierunek studiów podyplomowych w WSZ w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku rozszerzyła ofertę kształcenia na studiach podyplomowych o Psychodietetykę.

Psychodietetyka do dziedzina łącząca wiedzę za zakresu dietetyki i psychologii. Psychodietetyk pomaga osobom, które zmagają się z problemami związanymi z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania np. napadowe objadanie się, bulimia, anoreksja jak również takim, których problemy żywieniowe mają swoje podłoże psychiczne, np. depresja, mania lub zaburzenia osobowości.
W odróżnieniu od dietetyka, psychodietetyk jest osobą posiadającą wiedzę także z zakresu psychopatologii, dzięki której potrafi zdiagnozować i pracować z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania. Specjalista w tym zakresie, w sposób całościowy ocenia przyczyny zaburzeń odżywiania, jak również chorób wynikających z niewłaściwego odżywiania. Stara się leczyć przyczyny i zmieniać nastawienie pacjenta, a dopiero w dalszej kolejności zajmuje się odpowiednim stylem odżywiania.

Celem studiów jest odpowiedź na potrzeby społeczne, a co za tym idzie, pogłębianie wiedzy i umiejętności słuchaczy w zakresie psychologii i dietetyki. W trakcie toku studiów przywiązujemy szczególną uwagę do treści merytorycznych i umiejętności praktycznych. Staramy się, aby podążały one za współcześnie zmieniającym się światem i dostarczały wiedzę, która umożliwi absolwentom kierunku skuteczną pomoc i trafne działania w pracy z pacjentami. Podczas studiów pomagamy zrozumieć różne czynniki psychologiczne wpływające na odżywianie i relacje z jedzeniem, uczymy jak zmieniać nawyki żywieniowe i odzyskać kontrolę nad procesem jedzenia, uświadamiamy jakie choroby mogą być następstwem zaburzeń odżywiania i uczymy jak postępować, aby im zaradzić.

Podejmując studia podyplomowe na kierunku PSYCHODIETETYKA uzyskasz wiedzę z zakresu:

  • klinicznych i emocjonalnych aspektów żywienia,
  • czynników wywołujących zaburzenia odżywiania,
  • sposobów i metod walki z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi,
  • metod pracy z osobą w gabinecie psychodietetyka.

opublikowano: 2021-05-25
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności