Program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego nr 10 na świecie w nauczaniu ekonomii

„Financial Times” podał, które uczelnie najlepiej kształcą przyszłych menedżerów w zakresie ekonomii. Top listę dziesięciu ośrodków na świecie zamyka Akademia Leona Koźmińskiego, a otwiera University of Chicago.

Polska uczelnia jest drugą w Europie, po mediolańskim Uniwersytecie Bocconi. To wielki sukces, ale przede wszystkim dowód uznania dla osiągnięć czołowych ekonomistów, profesorów związanych z naszą uczelnią: Grzegorza W. Kołodko, Andrzeja K. Koźmińskiego, Adama Nogi oraz wybitnych przedstawicieli młodszego pokolenia uczonych, profesorów Marcina Piątkowskiego i Jacka Tomkiewicza.

Historycznie pierwsze i ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce według „FT” łączy postać wielkiego polskiego ekonomisty Oskara Lange (zmarł w 1965 r. w Londynie), który wykładał w University of Chicago i w Warszawie. Dzieła Oskara Lange przyczyniły się do powstania silnych ośrodków myśli ekonomicznej, które cały czas się rozwijają.

Lista uczelni z wysokim poziomem ekonomii stanowi dopełnienie globalnego rankingu „Financial Times” stu najlepszych programów Executive MBA. Ranking ten powstaje na podstawie ankiet absolwentów, badania ich kariery i oceny ogólnych warunków studiowania. Akademia Leona Koźmińskiego zajmuje w nim 54. miejsce na świecie i pierwsze w Europie środkowej.

LINK DO RANKINGU EMBA FT: https://rankings.ft.com/rankings/2863/emba-2021


data ostatniej modyfikacji: 2021-11-02 13:04:34
Komentarze
 
Polityka Prywatności