Studia MBA w Akademii Leona Koźmińskiego na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu „Perspektyw”

Ogłoszony 18 listopada 2021 przez Fundację Edukacyjną Perspektywy ranking MBA potwierdził wcześniejsze doniesienia „Financial Times”. To Akademia Leona Koźmińskiego najlepiej w Polsce kształci przyszłych menedżerów, a prowadzony przez uczelnię od ponad 30 lat kierunek studiów Executive MBA jest najwyżej oceniany zarówno przez absolwentów jak niezależnych ekspertów. Koźmiński jako jedyna polska uczelnia od 2010 roku jest wymieniany w rankingu „Financial Times” wśród stu najlepszych na świecie programów typu Executive MBA, zajmując w nim ostatnio 54. miejsce.

Wysoką jakość studiów MBA w Koźmińskim potwierdzają posiadane przez uczelnię międzynarodowe akredytacje, w tym tzw. trzy korony, na które składają się: akredytacja europejska EQUIS, amerykańska AACSB oraz AMBA odnosząca się do studiów MBA.

– MBA jest nie tylko kluczem do planowania kariery menedżerskiej, ale też przyszłości organizacji. Uczymy jak rozwijać biznesu przez korzystanie z nowych technologii i sztucznej inteligencji, ale też mając na uwadze zrównoważony rozwój, ekologię i etykę biznesu. Żeby dziś być prawdziwym liderem biznesu nie wystarczy wygrać konkurencyjną walkę o przewagę rynkową. Trzeba umieć walczyć o więcej i działać w perspektywie globalnej, dobrze rozumiejąc zmieniający się świat. Takie spojrzenie dają studia Executive MBA – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Dotychczas studia MBA w ALK ukończyło niemal 6 tys. osób. Obecnie trwa rekrutacja na 62. nitkę programu Executive MBA, który wystartuje na wiosnę. Co roku około 200 absolwentów odbiera dyplom MBA z czego połowę stanowią uczestnicy najbardziej wymagającego i najdłuższego programu Executive MBA. Pozostali kończą studia MBA dedykowane poszczególnym branżom ­ IT, ochronie zdrowia, HR, inżynierii, finansom, logistyce i transformacją cyfrową. Uczelnia cały czas tworzy nowe programy MBA, rozwija i dopasowuje programy nauczania do aktualnych potrzeb rynku.

— Nasze programy MBA przygotowujemy i rozwijamy w oparciu o międzynarodowe standardy ­ mówi dr Sylwia Hałas-Dej, dyrektorka Kozminski Executive Business School. ­ Wiemy, że uczestnicy studiów to osoby o konkretnych oczekiwaniach związanych z rozwojem menedżerskim i ta wiedza pozwala nam dopasować program do ich potrzeb. Dziś edukacja staje się nieodłącznym elementem życia, a wybór dobrego, sprawdzonego programu kształcenia gwarantuje nie tylko lepsze zarobki, ale przede wszystkim możliwość podejmowania decyzji, które procentują zawodowo i prywatnie.

Akademia Leona Koźmińskiego aktywnie promuje relacje między absolwentami studiów MBA. Klub Absolwenta organizuje kilka razy w roku wydarzenia społeczno-edukacyjne, wspólne wyjazdy i spotkania świąteczne. Każdorazowo bierze w nich udział ponad sto osób.


data ostatniej modyfikacji: 2021-11-19 10:18:29
Komentarze
 
Polityka Prywatności