Czy kosmetologia to dobry kierunek studiów?

Kosmetologia dopiero od niedawna jest kierunkiem na studiach wyższych, dlatego też nie ma jeszcze zbyt wielu absolwentów. Zadaniem nauki na tym kierunku jest poszerzenie swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie znajomości potrzeb skóry, zabiegów kosmetycznych, pielęgnacji. Kosmetologia zapewnia ciekawe możliwości kariery zawodowej, a także dobre perspektywy pracy.

Czym jest kosmetologia?

Na wstępie warto wyjaśnić różnicę między dwoma zawodami, tj. kosmetologiem i kosmetyczką. Kosmetologia to dział dermatologii, który zajmuje się badaniem i leczeniem uszkodzonej lub zmienionej chorobowo skóry. Kosmetolog może więc przeprowadzać różnego rodzaju zabiegi (upiększające, przeciwstarzeniowe, lecznicze), doradzać klientom, a także tworzyć formulacje preparatów kosmetycznych. Z kolei kosmetyczka nie przeprowadza zabiegów typowo leczniczych, ale upiększające. W praktyce kosmetyczka najczęściej zajmuje się udzielaniem porad, wykonywaniem manicure i pedicure, a także prostymi zabiegami na twarz i ciało. Kosmetologia jest więc kierunkiem o znacznie szerszym zakresie, ale jednocześnie wymagającym dużo więcej wiedzy i nauki.

Kosmetologia - studia w Łodzi

Poszukując odpowiedniego miejsca do nauki kosmetologii w Łodzi, warto zdecydować się na Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Kosmetologia to kierunek, który można znaleźć w ofercie tej uczelni. Dostępne są trzy ścieżki specjalistycznego kształcenia:

  • kosmetologia estetyczna w praktyce, czyli zupełnie nowa ścieżka przygotowująca studentów do poprawiania urody zgodnie z najnowszymi trendami i w sposób holistyczny;

  • SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki to specjalna oferta dla osób, które poszukują wiedzy interdyscyplinarnej; specjalizacja ta zapewnia szerokie możliwości zawodowe;

  • podologia, czyli specjalna dziedzina zajmująca się zdrowiem stóp i paznokci, umożliwiająca pracę jako podolog.

Studenci, w trakcie nauki na tym kierunku, mogą uczestniczyć w zajęciach praktycznych w pracowniach kosmetycznych, gabinetach SPA, laboratorium chemicznym. W ten sposób możliwe jest zdobycie wiedzy praktycznej i doświadczenia. Na uczelni dostępna jest także kosmetologia II stopnia, czyli studia magisterskie. To właśnie w trakcie kolejnych lat nauki, studenci mogą wybrać jedną ze ścieżek: studia menedżer SPA, podolog, trycholog.

Najważniejsze zalety studiów na kosmetologii

Kosmetologia jest kierunkiem bardzo perspektywistycznym, ponieważ obecnie wiele osób korzysta z różnego rodzaju zabiegów estetycznych i leczniczych. Coraz większa część społeczeństwa zdaje sobie sprawę ze specyfiki zawodu podologa i trychologa, a tym samym wie, do kogo udać się w czasie problemów ze zdrowiem stóp lub włosów. Absolwenci kosmetologii mogą pracować w klinikach dermatologicznych i medycyny estetycznej, gabinetach SPA i odnowy biologicznej, poradniach podologicznych i trychologicznych. Możliwe jest także założenie własnej działalności gospodarczej i poszukiwanie klientów na własną rękę. Kosmetologia jest więc bardzo ciekawym kierunkiem, po którym nie zabraknie pracy.


data ostatniej modyfikacji: 2022-05-06 12:04:37
Komentarze
 
Polityka Prywatności