Trychologia – cała prawda o studiach podyplomowych w Łodzi

Trychologia jest coraz częściej wybieranym kierunkiem nauki wśród osób, które chcą poświęcić się pracy z pacjentami zmagającymi się z problemami skóry głowy i włosów. Ze względu na rosnącą świadomość społeczeństwa dotyczącą kompleksowego dbania o włosy wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów. Chcesz wiedzieć więcej o kierunku trychologia? Sprawdź, gdzie warto iść na studia podyplomowe w Łodzi.

Czy trychologia jest dla każdego?

Trychologia jest dziedziną medycyny, która skupia się na diagnozie i leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Osoby pracujące w zawodzie trychologa zajmują się więc identyfikacją łysienia, łojotokowego zapalenia skóry, łupieżu, czy przyczyn wypadania kosmyków. Trychologię mogą studiować osoby, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie na kierunku:

 • kosmetologicznym;
 • pielęgniarskim
 • położnictwo;
 • medycyna;
 • stomatologicznym;
 • farmaceutycznym;
 • fizjoterapeutyczym.

Studia podyplomowe w Łodzi na kierunku trychologia – gdzie iść na studia?

Zdecydowałeś się związać swoją przyszłość z trychologią? Gratulacje! Przed Tobą pozostaje wybór uczelni. Która z nich zatem będzie najlepsza? Studia podyplomowe w zakresie trychologii są oferowane przez wiele szkół wyższych. Jednak największą popularnością cieszy się placówka edukacyjna Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Na terenie uczelni studenci mają możliwość skorzystania z laboratorium trychologicznego, przystosowanego do prowadzenia zajęć praktycznych ze specjalnym wyposażeniem. Szkoła wyższa zatrudnia wyłącznie najlepszych profesorów, którzy dzięki swojej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu przygotowują studentów do pracy w zawodzie trychologa. Studia podyplomowe w Łodzi trwają 2 semestry. Po ukończeniu specjalizacji absolwenci mają umiejętności posługiwania się specjalistyczną terminologią i opisywania procedur zabiegów z uwzględnieniem wskazań oraz przeciwwskazań do ich wykonywania. Co więcej, potrafią przeprowadzać profesjonalną diagnostykę, a także dobierać preparaty i kosmetyki.

Jak wygląda rekrutacja na trychologię?

Aby zostać studentem studiów podyplomowych w WSBiNoZ w Łodzi należy:

 • wydrukować i wypełnić kwestionariusz osobowy, który można znaleźć na stronie internetowej placówki;
 • kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych;
 • dowód osobisty do wglądu;
 • zaświadczenie lekarskie, jeśli tego wymaga wybrana przez Ciebie specjalizacja.

Gdzie znajdzie zatrudnienie absolwent trychologii?

Obecnie jako trycholog można znaleźć pracę w wielu miejscach, gdzie oferuje się zabiegi związane z rozwiązywaniem problemów z włosami i skórą głowy. W zależności od specjalizacji można pracować w uzdrowiskach, instytutach zdrowia czy firmach kosmetycznych. Ponadto adepci kierunku mogą zdecydować się na rozszerzenie zakresu usług oferowanych w swoich gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich, klinikach medycznych i salonach odnowy biologicznej. Warto podkreślić, że ukończenie studiów podyplomowych w Łodzi nie zawsze jest wystarczające. Praca jako trycholog wymaga nieustannego poszerzania wiedzy i zdobytych umiejętności. Dlatego niezbędne jest uczestnictwo w konferencjach i kursach dodatkowych, a nawet śledzenie specjalistycznych magazynów medycznych.


data ostatniej modyfikacji: 2023-01-05 14:32:04
Komentarze
 
Polityka Prywatności