Wkręceni w naukę. Nowa kampania promocyjno-rekrutacyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Najstarsza uczelnia w Polsce prowadzi nową odsłonę kampanii promocyjno-rekrutacyjnej, której celem jest zainteresowanie ofertą dydaktyczną tegorocznych maturzystów i maturzystek.

Tym razem tematem przewodnim jest nauka – naukowcy i naukowczynie uniwersytetu opowiadają o swoich badaniach, o tym, jak wygląda codzienna praca na uczelni wyższej. To doskonała okazja, aby młodzi ludzie mogli się przekonać, że nauka nie tylko jest interesująca, ale ma także realny wpływ na życie społeczeństwa, o czym przekonujemy się słuchając i oglądając materiałów z udziałem badaczy i badaczek najstarszego polskiego uniwersytetu, który w tym roku obchodzi 659. rocznicę istnienia.

„Wkręceni w naukę”, bo to pod tym hasłem od wczesnej wiosny trwa kampania UJ, to seria podcastów i materiałów wideo, w których naukowcy i naukowczynie uchylają rąbka tajemnicy świata nauki, który na co dzień może wydawać się nieco niedostępny i tajemniczy. Kampania prowadzona jest w mediach społecznościowych UJ, ale również w odświeżonym wizualnie serwisie misja.uj.edu.pl.

Rekrutacja 2023/2024

Od 1 czerwca trwa również rekrutacja na rok akademicki 2023/2024. W tegorocznej rekrutacji do wyboru jest ponad 270 kierunków studiów, a uczelnia przygotowała niemal 17 tys. miejsc dla osób zainteresowanych studiowaniem w Uniwersytecie Jagiellońskim (Universitas Jagellonica Cracoviensis, Uniwersytecie Krakowskim). Rekrutacja potrwa do 9 lipca. Podobnie jak w latach poprzednich uwzględniany będzie tylko wynik z matury zdanej na poziomie rozszerzonym lub rozszerzonej dwujęzycznej i odbywać się będzie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu IRK. Przyszli studenci o tym, czy od 1 października roczną naukę na wymarzonym kierunku, dowiedzą się w drugiej połowie lipca. Uczelnia, w przypadku wolnych miejsc, rekrutować będzie nawet do września.

Wśród nowości w ofercie dydaktycznej UJ są dwa kierunki II stopnia: filologia ukraińska na Wydziale Filologicznym oraz elektroradiologia na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:


data ostatniej modyfikacji: 2023-06-05 10:50:55
Komentarze
 
Polityka Prywatności