Studenci PW najlepsi w międzynarodowych zawodach Robotic Arena

Studenci z Koła Naukowego Robotyków, działającego na Politechnice Warszawskiej zajęli czołowe miejsca na międzynarodowych zawodach robotów Robotic Arena we Wrocławiu.

Konstrukcja o nazwie Dziewiątka Aleksandry Krysteckiej i Eweliny Drelich zajęła pierwsze miejsce w kategorii Puck Collect.

Na drugiej pozycji w kategorii Freestyle uplasował się Bartosz Grabczak z robotem Leon.

Drugie miejsce w kategorii Micromouse 16x16 i trzecie w kategorii Micromouse 8x8 zajęła przygotowana przez Jerzego Baranowskiego, Karola Skorulskiego, Andrzeja Halickiego i Łukasza Kilaszewskiego konstrukcja Blue Ray.

Na trzecim stopniu podium w kategorii Line Follower Enhanced znalazł się z kolei robot Candy skonstruowany przez Mateusza Mroza.

Zawody robotów we Wrocławiu odbywają się od 2004 roku, od 2008 roku pod nazwą Robotic Arena. Organizuje je Koło Naukowe Robotyków KoNaR z Politechniki Wrocławskiej. Zawody odwiedzają drużyny z całej Polski, a także z zagranicy.

data ostatniej modyfikacji: 2016-12-13 11:21:31