Studia - artykuły

Rekrutacja w UWM - najpopularnieszy kierunek - lekarski

Najpopularniejszym kierunkiem rekrutacji 2018/2019 w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim jest kierunek lekarski. O jedno miejsce starało się tu aż 14 kandydatów.

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zakończyła się rekrutacja na stacjonarne studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2018/2019. Do 20.07. kandydaci musieli potwierdzić zamiar studiowania i dostarczyć wymagane dokumenty. Pierwsze miejsce w rankingach popularności kierunków w rekrutacji na studia pierwszego stopnia zajął kierunek lekarski. O jedno miejsce ubiega się tu aż 14 osób. Na drugim miejscu znalazła się filologia angielska - 9,5 osoby na jedno miejsce. Trzecie miejsce zajmują zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii – prawie 6 osób na jedno miejsce, a zaraz za nimi weterynaria – 5 osób na jedno miejsce.

Zainteresowanie studiami pierwszego stopnia na UWM było większe niż przed rokiem. O 4766 miejsc na pierwszym roku studiów starało się ponad 11 tysięcy kandydatów.

Najwięcej osób - bez uwzględnienia przewidzianej liczby miejsc dla przyszłych studentów pierwszego roku – chce studiować na kierunku lekarskim, weterynarii oraz prawie. Dużą popularnością cieszą się również: informatyka, ekonomia, zarządzanie i bezpieczeństwo wewnętrzne.

- Wybrałem studia na kierunku informatyka. Olsztyn podoba mi się jako miasto. Mój brat tu studiował. Słyszałem o Kortowiadzie, ale nie miałem jeszcze okazji w niej uczestniczyć – mówi Mariusz Biedrzycki z Ciechanowa.

- Wybrałem kierunek informatyka, ponieważ interesuję się komputerami. A dlaczego UWM? Ponieważ pochodzę ze Szczytna, czyli mieszkam blisko i będę miał blisko do domu. Również moi znajomi tu studiują i chwalą dobie UWM – dodaje Maksymilian Wróbel.

- Słyszałam dużo pozytywnych opinii o tym Uniwersytecie. Poza tym mieszkam w Olsztynie i chciałam tu zostać. Wybrałam kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji. To był trudny wybór. Długo się zastanawiałam, ale posłuchałam opinii innych osób i to one pomogły mi w wyborze tego kierunku. Poczytałam jeszcze o nim i myślę, że to dobry wybór – podkreśla Luiza Świątek z Olsztyna

- Wybrałem kierunek ekonomiczny, ponieważ słyszałem o nim wiele dobrego. Wiele osób mi go polecało, w tym moi nauczyciele. Zastanawiałem się jeszcze nad studiami w Gdańsku, ale tu mam bliżej. Poza tym dla mnie ważny był kierunek, a nie uczelnia, bo tak naprawdę to wszystko zależy od studenta – od tego jak będzie podchodził do nauki - a nie od samego Uniwersytetu. Myślę, że poziomy nauczania są podobne – przekonuje Szymon Jagłowski z Giżycka.

- Wybrałam prawo na UWM, ponieważ byłam tutaj już kilka razy i Olsztyn bardzo mi się spodobał. Chciałam tu studiować – dodaje Agnieszka Olszewska z okolic Mławy.

Szczegółowe informacje i harmonogram rekrutacji na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl


data ostatniej modyfikacji: 2018-07-24 12:30:48
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
WSZUiE-220_1.jpg
UMCS_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
 
Polityka Prywatności