Kosmetologia to przyszłościowe studia w WSZ w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to jedyna uczelnia w Trójmieście, która oferuje studia I i II stopnia na kierunku kosmetologia. Zawód kosmetologa należy do grupy prestiżowych profesji, przed którym rysuje się interesująca przyszłość.

Współczesna kosmetologia stanowi bowiem interdyscyplinarną dziedzinę, dlatego kształcenie obejmuje zarówno przedmioty medyczne, chemiczne, biologiczne ale przede wszystkim specjalistyczne takie jak: kosmetologia pielęgnacyjna, upiększająca i lecznicza.

Studia nie tylko na kierunku kosmetologia cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Wyższej Szkole Zdrowia.

Czym zatem kierować się podczas wyboru kierunku studiów?

- Wybór powinien być świadomy, zgodny z zainteresowaniami i dawać perspektywy rozwoju zawodowego, dlatego Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku od wielu lat kształci wysokiej klasy specjalistów na takich kierunkach jak fizjoterapia, dietetyka i kosmetologia, którzy po ukończeniu studiów są doskonale przygotowani do pracy zawodowej. Nasza uczelnia skupia się nie tylko na kształceniu studentów - organizuje również wiele wydarzeń o charakterze ogólnopolskim, podczas których nasi eksperci uczą, jak dbać o zdrowie i usprawniać nasze ciało a studenci zdobywają doświadczenie zgodne z potrzebami rynku pracy. Wszystko odbywa się w atmosferze "zdrowia", bo taka jest nasza uczelnia - Wyższa Szkoła Zdrowia - wyjaśnia dr n. med. Marzena Podgórska, prorektor Wyższej Szkoły Zdrowia.

Sekrety produkcji kosmetyków

Dużym zainteresowaniem naszych studentów na kierunku kosmetologia cieszy się przedmiot receptura kosmetyczna. Podczas zajęć, studenci poszerzają swoją wiedzę dotyczącą składników czynnych w recepturze kosmetycznej - poznają ich działanie, zastosowania oraz interakcje zachodzące pomiędzy składnikami.

Ponadto, uczą się o roli substancji pomocniczych i konserwujących oraz tworzą własne receptury kosmetyczne. Studenci studiów II stopnia poznają tajniki produkcji kosmetyków w trójmiejskich firmach kosmetologicznych zajmujących się ściśle produkcją kosmetyków w ramach przedmiotu Przemysłowa produkcja kosmetyków.

- Nieustannie rosnąca świadomość naszego zdrowia i dbałości o środowisko, w którym żyjemy sprawia, że każdy z nas chciałby, aby produkty, które używamy były naturalne i ekologiczne. Jesteśmy przekonani, że są one lepsze i zdrowsze od ich "chemicznych" odpowiedników. Producenci od lat wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, wprowadzając na rynek kosmetyki bio, eko, naturalne i organiczne. Czy umieszczanie tych nazw na etykietach to tylko chwyt marketingowy? Jak odróżnić kosmetyki prawdziwie naturalne i organiczne od tych, które je imitują? Taką m.in. wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywają studenci kosmetologii naszej uczelni - podkreśla dr inż. Elwira Jakubowska - adiunkt Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

Studentki kosmetologii mogą rozwijać swoje zainteresowania, dołączając do Studenckiego Koła Naukowego Kosmetoskan, który umożliwia zdobywanie doświadczenia poprzez organizację spotkań o charakterze warsztatowym w specjalistycznych pracowniach, służących integracji oraz wymianie doświadczeń.

Kosmetologia I stopnia


data ostatniej modyfikacji: 2020-07-03 14:10:00
Komentarze
 
Polityka Prywatności