Technologie Fotoniczne i Światłowodowe. Aplikuj na wyjątkowe studia II stopnia w Lublinie!

Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Klaster Fotoniki i Światłowodów zapraszają do rekrutacji na specjalność Technologie Fotoniczne i Światłowodowe na studiach drugiego stopnia. Aplikować można do 22 września!

Są to wyjątkowe studia przygotowujące do pracy w fotonice – nowoczesnej dziedzinie dynamicznie rozwijającej się na świecie i w Polsce. W naszym kraju powstaje coraz więcej firm oraz instytutów specjalizujących się w fotonice, a sektor fotoniczny na świecie dynamicznie się rozwija.

Czy wiedziałeś, że pierwsze polskie światłowody zostały opracowane właśnie na Wydziale Chemii UMCS, a lubelscy naukowcy byli pionierami w tej dziedzinie w naszej części Europy? Czy wiesz dlaczego warto ukierunkować swoją karierę zawodową na nowe technologie? Czy słyszałeś że fotonika coraz częściej nazywana jest technologią XXI wieku i podobnie jak elektronika rozwija tradycyjne sektory przemysłu?

Zajęcia prowadzą najlepsi specjaliści od fotoniki (naukowcy i przedsiębiorcy) w Polsce. Większość studentów otrzymuje propozycje praktyk lub staży w polskich firmach badawczo-rozwojowych, a wiedza którą zdobywają studenci jest wyjątkowa, aktualna i niedostępna na większości polskich uczelni.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania 12-minutowej prezentacji przygotowanej przez przedstawicieli Klastra Fotoniki i Światłowodów oraz aplikowania na specjalność Technologie Fotoniczne i Światłowodowe na Wydziale Chemii UMCS!

Prezentacja dostępna jest tutaj: https://youtu.be/6He0t99uFPs

oraz na stronie: http://klaster-fotoniki.pl/2020/08/27/technologie-fotoniczne-i-swiatlowodowe-na-umcs/


Źródło: Klaster Fotoniki i Światłowodów


data ostatniej modyfikacji: 2021-05-13 14:13:02
Komentarze
 
Polityka Prywatności