Poznaj bogactwo kultury krajów śródziemnomorskich na studiach podyplomowych w Collegium Civitas

Interesujesz się sztuką i kulturą państw basenu Morza Śródziemnego? Chcesz zdobyć dodatkowe kompetencje i wiedzę z zakresu historii filozofii, idei, kultury i sztuki? Trwa rekrutacja na unikatowe studia podyplomowe Dziedzictwo śródziemnomorskie. Kultura, filozofia, sztuka.

Poznaj bogactwo sztuki, kultury i filozofii krajów basenu Morza Śródziemnego, kolebki naszej cywilizacji. Studia podyplomowe Dziedzictwo śródziemnomorskie. Kultura, filozofia, sztuka w Collegium Civitas pozwolą ci uzupełnić wiedzę pod okiem wybitnych badaczy i pasjonatów.

Program studiów obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: wprowadzenie do kultury, filozofii i sztuki śródziemnomorskiej, kulturowa identyfikacja obszaru MENA (Middle East and North Africa), tożsamość i etyka śródziemnomorska, ale także takie jak dieta i wina śródziemnomorskie. Gwarantuje to szerokie spojrzenie na dorobek, dziedzictwo i współczesność krajów basenu Morza Śródziemnego.

Nasz podejście do zgłębiania dziedzictwa śródziemnomorskiego opiera się na założeniu, że sięgając do myśli i kultury basenu Morza Śródziemnego, możemy lepiej zrozumieć współczesność. – mówi dr Olaf Kwapis, kierownik studiów podyplomowych Dziedzictwo śródziemnomorskie. Kultura, filozofia, sztuka w Collegium Civitas. – Podczas zajęć podejmujemy krytyczny dialog z tworzącymi naszą współczesność praktykami kulturowymi, tradycjami, działaniami politycznymi i poglądami społecznymi, których źródłem jest specyfika i odrębność kultury śródziemnomorskiej na przestrzeni wieków. Można powiedzieć, że wspólnie ze słuchaczami odkrywamy przejawy dziedzictwa śródziemnomorskiego we współczesności.

Zajęcia prowadzą wybitni badacze dziejów myśli filozoficznej, kultury, literatury, sztuki i architektury oraz interpretatorzy, a wśród nich filozofowie, historycy idei, filozofowie polityki, historycy sztuki, komparatyści, medioznawcy, profesorowie i doktorzy – wykładowcy wyższych uczelni.

Jeśli chcesz wiedzieć, w jakim stopniu Polska leżała i czy nadal leży nad Morzem Śródziemnym, zapisz się na studia Dziedzictwo śródziemnomorskie. Kultura, filozofia, sztuka w Collegium Civitas. Szczegółowe informacje nt. kierunku dostępne są na stronie:

https://www.civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/dziedzictwo-srodziemnomorskie-kultura-filozofia-sztuka-podyplomowe/opis-dziedzictwo-srodziemnomorskie-kultura-filozofia-sztuka-podyplomowe

Rekrutacja trwa!


data ostatniej modyfikacji: 2020-09-30 11:58:00
Komentarze
 
Polityka Prywatności